Podziel sie!

KabanosWśród ciekawostek o zespole na jego stronie internetowej można przeczytać: Kabanos to zespół, który najpierw zrobił trzy płyty, a potem dopiero nauczył się je grać. Muzycy tej formacji dziś grają tak dobrze, że swoją twórczość podsumowują albumem greatest hits „Na Pudle". W ramach promocji płyty w czwartek (14.03) zagrają koncert akustyczny w Empiku w Manufakturze.

Grupa Kabanos to ewenement polskiej sceny rockowo-metalowej. Zaczynali w 1997 roku, kiedy w ostatniej klasie szkoły podstawowej Zenek Kupatasa i Zbyszek Szajbner zainicjowali projekt Kabanos. Początkowo do montowania swoich kawałków wykorzystywali podkłady muzyczne innych wykonawców (Korn, Machine Head, Limp Bizkit, Nirvana), do których pisali własne teksty. Ich w pełni autorska twórczość to piosenki o poważnych sprawach „podawane" odbiorcom pod płaszczem humoru i absurdu.

Obecny skład grupy to: niezmienny od początku wodzirej i wokalista Zenek, gitarzyści Mirek (gitara solowa), Lodzia (gitara rytmiczna), basista Ildefons i grający na perkusji Witalis. Muzycy podróżują obecnie po Polsce w ramach akustycznej trasy koncertowej promującej płytę „Na Pudle". Album to muzyczne podsumowanie dorobku grupy od 2007 do 2012 roku. Zawiera 11 akustycznych wersji utworów z trzech wcześniejszych wydawnictw („Zęby w ścianę", „Flaki z olejem", „Kiełbie we łbie"), ep-ki, czyli minialbumu „Jesienny dół" oraz premierową kompozycję „Marysia". Wśród instrumentów, które można usłyszeć słuchając płyty znalazły się: dwunastostrunowa gitara akustyczna, drumla, harmonijka ustna, cymbałki, kongi i pianino.

Wszyscy, którzy chcieliby posłuchać Kabanosa na żywo mogą wybrać się czwartek do Empiku. Muzycy porozmawiają z fanami, zrobią sobie pamiątkowe zdjęcia, rozdadzą autografy i zagrają mini koncert akustyczny. Początek o godz. 16:00. Po występie w Manufakturze, w ramach trasy „Na Pudle Tour 2013" grupa odwiedzi też w Lizard King.

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Długo szukałam kosmetyku do ciała, który nie tylko nawilży moją wymagającą...
Ekstrawaganckie kolekcje młodych projektantów, moda ulicy w pokazach...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Niezwykła pracownia fryzjerska w samym sercu miasta, w której dominuje profesjonalizm i wyjątkowa atmosfera. Tu kluczem doboru fryzury jest wnętrze i charakter klienta.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.