Podziel sie!

64101 5000300877845_149592277_nCo łączy eksplozję bomby atomowej, pomnik z paryskiego Wielkiego Pałacu, pustkę - brak czegoś, nowoczesne okulary, modny kolor szminki lub odcień włosów w obrazach Andrzeja Roszczaka? Odpowiedź brzmi... Moc.

Moc - może określić wykonaną pracę w układzie fizycznym, również może być definiowana jako prędkość emisji.

W urządzeniach elektrycznych wyrażana jest poprzez napięcie elektryczne. Potęga i moc idą z sobą w parze, szczególnie dobrze można to zaobserwować w eksplozji bomby atomowej którą Roszczak przedstawia na ogromnym płótnie. Olbrzymi grzyb powstały po wybuchu atomowym, wzbudza lęk i hipnotyzuje, ukazuje niewyobrażalną niszczycielską moc, którą człowiek był w stanie skonstruować na swoja zgubę. Zagrożenie, które po okresie zimnej wojny powoli zanikało w świadomości społeczeństw obecnie powraca poprzez realny konflikt USA i Korei Północnej.

Moc także można odnaleźć w obrazie Kwadrygi z paryskiego Grande Palais. „Tryumf Harmonii nad chaosem"- jest to obraz rzeźby o tym samym tytule, utożsamiającej moc potęgi, która przejawia się tu poprzez tryumf, zwycięstwo. Artysta dodatkowo wzmacnia przekaz promieniami wydobywającymi się zza rzeźby.

„Pustka" jest to nieduży, abstrakcyjny obraz, tematem którego jest doświadczenie braku, straty kogoś bliskiego. W sposób ekspresyjny Andrzej Roszczak ukazuje dziurę, pustkę, brak „wypełnienia" w całości. Strata kogoś bliskiego jest nieuniknionym lub być może już przeżytym doświadczeniem każdego z nas. W ten sposób autor opowiada o trudnych ale i silnych emocjach, które także posiadają wielką moc.

 Untitled-vogue-model39Obraz z dziewczyną w nowoczesnych okularach „Modern Glasses", to praca z serii poruszającej tematykę związaną z oddziaływaniem przekazu wizualnego oraz zawartego w nim kodu. Którego wpływ najczęściej uwidacznia się w kampaniach reklamowych. Roszczak wskazuje tu na inny odcień głównego wątku The Power/Moc – pokazuje, iż moc jest także ogromną siłą tkwiącą w energii związanej z modą, która napędza miliony ludzi do zmiany stylu życia i wyrażania siebie. Autor przekonuje, że w modzie oraz modnych przedmiotach, nawet zdjęciach tkwi moc sprawcza, napędzająca i dodająca energii.

Galeria Van den Berg przedstawia wybór prac z artystycznego dorobku Andrzeja Roszczaka, które poruszają The Power/Moc.

Wystawa czynna: 26.04-11.05

Adres: Ul. Emilii Plater 12

Andrzej Roszczak (1974) mieszka i pracuje w Warszawie.

Ukończył Poznański Uniwersytet Adama Mickiewicza - Instytut Pedagogiczno Artystyczny w Kaliszu (1995-1999). Malarstwo prof. Andrzej Niekrasz. Dyplom - pracownia graficzna prof. Andrzej Nawrot.

Andrzej Roszczak; wyróżniony laureat konkursu EGERIA'96, na swoim koncie posiada wystawy w Polsce i zagranicą, brał udział w Targach Sztuki EURO'ART - w Genewie.

Więcej informacji:

www.galeriaberg.com

www.roszczak.com

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Jeśli szukacie minimalizmu na miarę Calvina Klein'a, maxi skirts są...
Pokaz mody polskich projektantów, konkurs dla młodych adeptów mody,...
W dniach 17 i 18 marca odbędzie się w Łodzi najważniejsze wydarzenie...
Wyjątkowy klimat i ciekawe stylizacje. Zobaczcie, co wyczarowały Patrycja...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Niezwykła pracownia fryzjerska w samym sercu miasta, w której dominuje profesjonalizm i wyjątkowa atmosfera. Tu kluczem doboru fryzury jest wnętrze i charakter klienta.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...