Podziel sie!

fan-13-1457286-640x480Upał daje się we znaki. Prognozy pogody nie pocieszają. Sierpień 2015 ma minąć pod znakiem bardzo wysokich temperatur. Jak przetrwać?

Taka już nasza polska natura, że jak sroga zima to narzekamy, jak łagodna zima to narzekamy, jak deszczowe lato to wszyscy jesteśmy marudni i jak nadeszła fala upałów to też narzekamy. Jednym słowem jesteśmy wybredni, ale nic dziwnego - skoro latem mamy prawdziwą huśtawkę temperatur od 15 stopni do 40 stopni. Brak tzw. pośredniej temperatury powoduje, że mamy zafundowane skoki temperatur i tym samym trudno się przystosować. 

Wielu z nas źle znosi takie wysokie temperatury, ale jest kilka sposobów, żeby je przetrwać. Po pierwsze, trzeba dużo pić. Banał, ale taki, o którym często zapominamy. Gdy wybieramy się na dłuższy spacer, w drogę do pracy lub na dłuższe spotkanie - koniecznie trzeba ze sobą zabrać wodę do picia. Wielu z nas popełnia ten błąd, że wypija ogromne ilości kawy np. mrożonej - wypłukując do reszty mikroelementy. Warto zawsze mieć przy sobie wodę, którą nie tylko możemy w dowolnym momencie się napić, ale także schłodzić polewając czoło czy kark. 

Wbrew pozorom lepiej się napić letniej herbatki, niż lodowatego słodzonego napoju. Letnia herbatka z dużą ilością naturalnej mięty pomaga szybko przystosować się do temperatury na dworze. W Maroku takie temperatury jak 40 stopni i powyżej to niemal codzienność i właśnie dzięki bardzo słodkiej i gorącej miętowej herbacie Marokańczycy są w stanie przetrwać najcieplejsze dni. Może warto wziąć z nich przykład...

Wachlarz i woda termalna

Wsiadając do różnych środków transportu warto mieć ze sobą wachlarz. Gdy brakuje klimatyzacji i jest duszno, zawsze można go wyjąć z torebki i obdarować się odrobiną chłodnego powietrza. Jeśli nie masz wachlarza, koniecznie przy wyborze sugeruj się wygodą i materiałem. Niektóre wachlarze, choć piękne, nie przynoszą efektu. 

Gdy przebywasz na słońcu, koniecznie pamiętaj o nakryciu głowy. W taką pogodę łatwo o udar słoneczny, dlatego lepiej mieć w pogotowiu jakieś nakrycie głowy: kapelusz, chustkę albo parasol, którym też możemy się skryć przed słońcem.

Warto zaopatrzeć swoją torebkę w wodę termalną. Takie wody kupicie w aptece. Pomagają przetrwać upał i schładzają twarz, ramiona, kark, szyje czy ręce tworząc lekką wilgotną mgiełkę w powietrzu. Potrafią na szybko przynieść ulgę przed gorącymi podmuchami wiatru i promieniami słońca.

Gdy nie możecie zasnąć w upalny wieczór, warto sobie zrobić zimny okład na czoło lub kark. To nieco schładza nasz organizm. Przed snem możecie też zanurzyć stopy w chłodnej wodzie. Tak, jak zimą najwięcej ciepła ucieka przez głowę i stopy, tak latem możecie to wykorzystać w drugą stronę i szybciej schłodzić organizm.

Ubiór i makijaż

Wiele z nas zapomina, że wysokie temperatury i ciężki makijaż nie idą w parze. W takie temperatury lepiej zrezygnować z ciężkiego makijażu, który nie tylko szybko spłynie, ale przede wszystkim zatyka nasze pory, co nie sprzyja naszemu organizmowi. Latem lepiej zrezygnować z ciężkich cieni, pomadek i fluidów i zastąpić je lekkimi kremami BB oraz wyraźnie podkreślonymi rzęsami. Opalona skóra nie wymaga aż takiego makijażu jak jesienią czy zimą, a pozostanie zdrowsza, gdy zostawimy ją sauté.

Wiele z nas latem zakłada tkaniny, które nie sprzyjają naszemu ciału. W upały powinno się nosić lekką bawełnianą bieliznę. Od sztucznej bielizny można się nabawić odparzeń i infekcji. Wskazane są też lniane i bawełniane ubrania, a przynajmniej takie, które są wykonane z naturalnych i zwiewnych tkanin. Nie sprawdzą się ubrania z dodatkiem lycry, żakardu czy poliestru. Co więcej, takie sztuczne tkaniny mogą odparzać i wywoływać różnego rodzaju alergie - zwłaszcza gdy nasz organizm trochę bardziej się spoci.

DSD

 

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Ile czasu, energii i nerwów zajmuje statystycznie kobiecie aktywnej...
Zbliża się lato i słońce świeci coraz mocniej. Warto zaopatrzyć się w...
Zbliża się lato, a wraz z nim moda na okulary przeciwsłoneczne. Właściwie...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Wyjątkowy salon fryzjerski oparty o filozofię i produkty marki Kemon. Salon jest niezwykłą miksturą bogatego doświadczenia z nieustanną chęcią rozwoju kunsztu sztuki fryzjerskiej.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...