Podziel sie!

Rambo Jet_fot__ukasz_Piernikowski_510xTysiące serduszek i tłumy ludzi dobrej woli – w najbliższą niedzielę już po raz dwudziesty zagra największa orkiestra świata. Łódzki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w Manufakturze, gdzie pieniądze do orkiestrowych puszek zbierać będą setki wolontariuszy. Oprócz nich z Orkiestrą zagrają studenci, policjanci, strażacy, motocykliści, Latające Babcie, fryzjerzy... Wszyscy.

Orkiestra gra już po raz dwudziesty. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. W niedzielę 8 stycznia rynek łódzkiej Manufaktury znów stanie się czerwony od orkiestrowych serduszek, a pomysły na zbieranie datków - jak co roku - są najróżniejsze.

Sporo atrakcji czeka wielbicieli motoryzacji. Łódzki Klub Mercedesa zaprezentuje kilka modeli starych aut, sztab WOŚP Politechniki Łódzkiej przeniesie nas do czasów Żuka i Nysy, a motocykliści z Berserkers chwalić się będą swoimi maszynami – pojawią się więc Honda VTX, Honda Valkyrie rune 1800, czy Harley Davidson softail heritage 1800. Ciekawostką będą też samochody, które zupełnie zmieniły się dzięki programowi PIMP MY RIDE nadawanemu przez MTV. Grupa rekonstrukcji historycznej Strzelec pojawi się na rynku ze swoim Willisem. Strażacy jak zawsze przyjadą na rynek wozami, tradycyjnie będzie też podnośnik.

Natomiast dzięki I Drużynie Łódzkiego WOPR będzie można podziwiać hybrydową łódź ratowniczą typu BRIG, albo wiosłową łódź typu Jacek Lodowy. Ponadto ratownicy przeprowadzą pokazy pierwszej pomocy.

Z kolei żacy ze Studenckiego Koła Naukowego HR Leaders, działającego przy Uniwersytecie Łódzkim znów zbudują serce ze złotych monet, dlatego warto mieć przy sobie więcej niż zwykle bilonu. Łodzianie będą mieli pole do popisu, bo jako podstawa serca przygotowana została mata o powierzchni 70 metrów kwadratowych.

Także NBP zagra z WOŚP - w niedzielę każdy będzie mógł za 2 zł wrzucone do puszki otrzymać monetę w kształcie serca, wyemitowaną na dwudziestolecie WOŚP.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to także dużo muzyki. Scena w Manufakturze należeć będzie do wielu artystów, grających niemal wszystko od rocka po elektronikę. Koncert o godzinie 16:00 rozpocznie Samokhin Band. Po nim kolejno wystąpią: TooLate, Etteksor, Sjon, Syllur, Redrum, Sickbag, Spaces Faces, Krzysztof Ciesielski Band, Kumpel z podwórka, Rambo Jet, Public Relations, i na zakończenie o 20.30 Overhood.

Chociaż zima tego roku jakby lżejsza niż zwykle, w czasie 20. Finału WOŚP nie zabraknie ciepłej zupy dla wolontariuszy, o którą postara się Społeczna Akademia Nauk, ani też ciepłej kawy i herbaty od Bella Napolli.

Na najmłodszych w orkiestrowy dzień będą czekać lekarze „Szpitala Pluszowego Misia" Uniwersytetu Medycznego, którzy pokażą jak sprawić, by dziecko nie stresowało się tak mocno wizytą u lekarza, a w Kinderplanecie maluchy z serduszkiem będą bawić się o 15 min dłużej. Jazda Park przekaże fundacji Jurka Owsiaka utarg z jednego stołu bilardowego.

Co więcej? Na rynku pojawi się grupa rekonstrukcji historycznej ubrana w mundury Aliantów, sklep jubilerski YES przekaże na rzecz orkiestry złote serce z 26 brylantami, o dobry nastrój najmłodszych zadba wesołe miasteczko, a wszyscy chętni będą mogli skorzystać z lekcji jazdy wraz z Auto Szkołą AGRA. Swoje prezentacje przygotowały też Policja, Straż Miejska i Izba Celna.

Nie zabraknie tradycyjnych już pierogów w kształcie serca od Pierrogerii, ani lodowych pyszności z serduszkiem od firmy Grycan, z których dochód w całości przeznaczony zostanie dla WOŚP. Restauracja The Mexican za datek na rzecz Orkiestry umożliwi sfotografowanie się z Gringo.

Większość atrakcji będzie mieć miejsce na rynku, ale i w galerii handlowej Manufaktury będzie się działo. Pojawią się tu strażacy z pokazami ratownictwa wysokościowego, ćwiczeniami psów ratowniczych państwowej Straży Pożarnej i lekcjami pierwszej pomocy. Pod dachem odbędą się pokazy fryzjerskie i taneczne, zagoszczą też Latające Babcie. Do Orkiestrowego dzieła pomagania można włączyć się nie tylko finansowo - w Alei Rzemiosł stanie punkt krwiodawstwa.

Tradycji musi stać się zadość, dlatego o 20:00 jak zwykle rozbłyśnie Światełko do nieba. I jeszcze ważna informacja dla wszystkich wolontariuszy - orkiestrowe puszki będzie można oddać w oddziale Banku PKO S. A. w Manufakturze.

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

5 kwietnia obchodzimy święto marchewki. Zobacz ile zalet ma marchew i co...
Łódź jest niewątpliwie miastem mody. Już 26 października (niedziela) o...
Wystartowały letnie wyprzedaże. Najlepiej skusić się na zakupy teraz....
Marki modowe należące do Redan S.A. - Top Secret, Troll, Drywash biorą...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Stylowe miejsce z nastrojowym wnętrzem, profesjonalnymi stylistami, w którym odmienisz swój wizerunek na lepsze.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.