Podziel sie!

image005 510xW województwie łódzkim ferie są na półmetku. Co z tej okazji przygotowała Manufaktura?

Krakowskie „Lubiewo" w Teatrze Małym

„Lubiewo" - głośny krakowski spektakl na podstawie kontrowersyjnej powieści Michała Witkowskiego przyjeżdża do Łodzi. Przedstawienie, zrealizowane przez Piotra Siekluckiego w Teatrze Nowym w Krakowie, obejrzeć będzie można na scenie Teatru Małego w Manufakturze już w najbliższą sobotę (4.02).

„Lubiewo" Michała Witkowskiego to dla jednych udane przedsięwzięcie artystyczne, grzebiące z kretesem tabu i stereotyp, dla innych - rzecz błyskotliwa, ale nazbyt wulgarna. Bezsprzecznie - jedna z najgłośniejszych polskich powieści ostatniej dekady. Kiedy Piotr Sieklucki zdecydował się sięgnąć po ten tekst i przenieść na deski Teatru Nowego, rozgorzały dyskusje i głosy oburzenia, reżyser miał nawet problem ze skompletowaniem obsady spośród krakowskich aktorów, stąd obecność w spektaklu artystów z Wrocławia.

Na scenę przeniesiono głównie pierwszą część "Lubiewa", a więc wspominki Patrycji (Edward Kalisz) i Lukrecji (Paweł Sanakiewicz), gorzką, smutną, a zarazem niezwykle ironiczną opowieść o parze starzejących się homoseksualistów, którzy utracili sens życia. On - Patrycja i on - Lukrecja, którzy w latach swojej świetności „polowały" w parku na heteroseksualnych mężczyzn zostają zamknięte w swojej przeszłości w starym gomułkowskim bloku. Nieustannie toczą swe opowieści o AIDS, które zbierało pierwsze żniwo wśród ich przyjaciół, kiedy wolna Polska otworzyła swe granice, o seksualnych przygodach w parku, o rosyjskich żołnierzach stacjonujących w komunistycznej Polsce, o młodości i własnych inicjacjach.

Niezwykle barwne historie utrzymane są w nurcie nostalgii za dawnymi czasami seksu w toaletach i w parkach - to bezprecedensowe wydarzenie w polskiej literaturze i polskiej obyczajowości. Język w spektaklu to jeden z najsilniejszych środków artystycznego wyrazu, ale też może zaskoczyć nieprzygotowanego widza. Przeprawę przez nieznany świat ułatwi widzom narrator, który głosem Krystyny Czubówny uzupełni opowieść o niezbędne przypisy i naszkicuje historyczno-społeczne tło.

Krakowski spektakl na scenie Teatru Małego w Manufakturze wystawiony zostanie w najbliższą sobotę dwukrotnie, o godzinie 18:00 oraz o 20:15. Rezerwacja: tel.: 42 633 24 24 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Ceny biletów: normalne: 50 zł, ulgowe: 35 zł.

Ferie na półmetku

Ferie jak zawsze upływają za szybko, już zbliżają się do półmetka. W tym roku aura dopisała i ferie są naprawdę zimowe. Jeśli jednak najmłodszym znudzą się zabawy na mrozie, mogą wybrać którąś z propozycji Manufaktury – wspinaczkę, taniec, pirackie swawole lub rozwiązywanie zagadek z węzełka.

Także w drugi tydzień ferii w Manufakturze będzie można odpocząć od nauki i szkolnej rutyny. Zacznijmy od najmłodszych. W Kinderplanecie dobiega końca tydzień indiański ferii, a w poniedziałek rozpocznie się tydzień piratów. W okresie ferii bilet na cały dzień w sali zabaw kosztuje 30 zł, a dodatkowo do takiego biletu dla każdego dziecka przygotowano niespodziankę. Jeśli cały dzień beztroskiej zabawy to jednak za długo, za 15 zł maluchy mogą bawić się tu przez dwie godziny - wtedy bilet należy wykupić do godz. 12:00. Od południa do godz. 18.00 animatorki Kinderplanety poprowadzą tematyczne zajęcia z maluchami. Specjalna oferta czeka też na grupy zorganizowane i opiekuna, który w ramach poczęstunku dostanie gratis kawę lub herbatę. Oferta Kinderplanety na ferie obowiązuje od poniedziałku do piątku.

Dla dzieci i młodzieży do lat piętnastu Centrum Wspinaczkowe przygotowało zabawę „Korona Ziemi w Stratosferze". Każdemu szczytowi odpowiada jedna, odpowiednio oznakowana ścianka wspinaczkowa. Zabawa trwa od 30 stycznia do 12 lutego 2012. Przez cały ten czas uczestnicy mogą gromadzić szczyty potrzebne do zdobycia Korony Ziemi.

Grakula zaprasza wszystkie dzieciaki na ferie zimowe z kręglami. Od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00 jedna gra kosztuje tylko 4 zł. Promocja obowiązuje dzieci i młodzież do lat 16.

Taneczne wagary_Muzeum_Fabryki_s_510xZ kolei Muzeum Fabryki organizuje „Taneczne wagary" czyli zajęcia ruchowe połączone z nauką elementów tańców polskich. Zajęcia przeznaczone dla najmłodszych są bezpłatne. Warsztaty są organizowane w Muzeum dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki czyli 7.02. oraz 9.02. w samo południe. Spotkania przygotuje oraz poprowadzi Stowarzyszenie Kulturalne Zespołu Pieśni i Tańca „Poltex". Ci, którzy nie lubią tańczyć, ale czują w sobie żyłkę detektywistyczną - też mogą odwiedzić Muzeum Fabryki. Na małych Sherlocków czekać będzie „Węzełek" czyli zestaw zagadek i szarad dotyczących dawnej fabryki Poznańskiego. Wystarczy zapytać o niego w kasie.

Śnieżny freestyle w Manufakturze

Na rynku Manufaktury pojawił się pierwszy łódzki snowpark z prawdziwego zdarzenia, otwarty dla wszystkich miłośników ekstremalnego snowboardu i freeski. W sobotę (4.02) będzie można tam spotkać najlepszych polskich narciarzy i snowboardzistów. Widowiskowe zawody "Frozen Street Main Contest" rozpoczynają się o godz. 10.00.

Największa tego typu impreza w Polsce już się rozpoczęła. Na rynku Manufaktury stanęła konstrukcja, która pełni funkcję snowparku. Od kilku dni narciarze i snowboardziści szaleją na dziesięciometrowym railu, pięciometrowym boxie i mierzącym 12 metrów gap railu.

W piątek snowpark opanują najlepsi polscy zawodnicy, którzy od 10.00 do 19.00 rozgrzewać się będą przed głównym konkursem, rozgrywając zawody w formie tzw. jamu.

Główne zawody "Frozen Street Main Contest", w których wezmą udział czołowi zawodnicy z całego kraju, odbędą się w sobotę 4 lutego. Od 10.00 oglądać będzie można przejazdy eliminacyjne w kategorii Freeski oraz Snowboard, a o 16.00 przyjdzie czas na przejazdy finałowe. Później, o 18.30 zawodnicy popiszą się swoimi najlepiej wypracowanymi ewolucjami w konkurencji Best Trick. O godz. 20.00 szybkie ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

Sobotnie zawody na rynku Manufaktury to z pewnością najbardziej widowiskowa, choć nie jedyna część imprezy. W kinie Cinema City będzie można obejrzeć najnowsze filmy ze świata narciarstwa i snowboardu nakręcone przez znanych producentów. W piątek o godz. 20.00 projekcja filmów Level 1 „After Dark" oraz Forum „Vacation". Nieźle też zapowiadają się imprezy dla pasjonatów sportów zimowych w klubach na rynku Manufaktury W piątek najlepsi freestylowi narciarze i snowboardziści spotykają się w klubie Paparazzi, w sobotę afterparty po zawodach zaplanowano w klubie Fever. Na zakończenie wydarzenia jeszcze przez jeden dzień (w niedzielę do 22.00) będzie można korzystać z ustawionej na rynku konstrukcji.

Półkolonie z nauką i zabawą

Podróż do Chin, zmagania sportowe i rozgrywki gier planszowych – zimowe ferie w Experymentarium z pewnościąferie-terakotowa armia_510x nie są nudne. Drugi turnus półkolonii w interaktywnym muzeum rozpoczyna się w poniedziałek (6.02).

Półkolonie zimowe w Centrum Nauki Experymentarium przygotowane zostały z myślą o dzieciach w wieku 7-13 lat. Pod okiem doświadczonych animatorów najmłodsi mogą nauczyć się sztuki chińskiej kaligrafii, wziąć udział w interaktywnych zajęciach tematycznych czy zmierzyć się na laserowej arenie. W ramach półkolonii - bez dodatkowych opłat - dzieci odwiedzą też Centrum Wspinaczkowe Stratosfera, Muzeum Fabryki, czy lodowisko. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00. Tydzień turnusowy został podzielony na tematyczne dni. I tak poniedziałek będzie dniem Chin – dzieci obejrzą wystawę Chiński Smok i Armia Terakotowa Cesarza Qin, a także film o tematyce chińskiej. Później nauczą się składać smoki i jeść pałeczkami, a także podstaw chińskiej kaligrafii. Wtorek będzie dniem z Muzeum Fabryki i nauką tkania, a w czasie gier terenowych i podchodów na terenie Manufaktury najmłodsi poznają historię dawnego imperium Poznańskiego. Środa będzie dniem gier edukacyjnych i planszowych oraz zabawy na lodowisku.

Czwartek będzie dniem odkryć, dzięki wystawie Tajemnice Fizyki. Półkoloniści rozwiązywać będą zagadki logiczne, wezmą udział w turniejach wiedzy i warsztatach interaktywnego poznawania świata. Nie zawiodą się też dzieci lubiące sportowe aktywności, bo właśnie piątek będzie dniem sportu. Tego dnia uczestnicy półkolonii odwiedzą ściankę wspinaczkową i laserową strzelnicę.

Cena za cały turnus wynosi 320 zł, pojedyncze zajęcia kosztują 80 zł. W przypadku zapisu na półkolonie dwojga dzieci koszt jednego turnusu to 300 zł. W cenie półkolonii uwzględniony jest jednodaniowy obiad.

Wyprzedaże last minute

Na dworze mróz, a tymczasem na sklepowych półkach mamy już pierwsze oznaki wiosny, która w tym sezonie zapowiada się niezwykle barwnie. Zanim jednak zaczniemy przebierać w najnowszych propozycjach projektantów, warto zwrócić uwagę na ostatnie chwile zimowych wyprzedaży. T-shirt za złotówkę? Kiedy, jeśli nie teraz.

Sezon zimowych wyprzedaży powoli dobiega końca i tradycyjnie już jest to moment na zakupy w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Przeceny sięgające 75% to już w tej chwili norma. Tak wysokie rabaty proponują w Manufakturze Diverse czy Cropp Town. Na okazyjne ceny liczyć też można w salonach Deni Cler, Salomona, Wólczanka czy Springfield, gdzie upusty sięgają 70%. Równie atrakcyjne ceny można znaleźć w sklepach Mohito, Atlantic, Reserved, Quadri Foglio, Wojas, Bata, czy Pretty Girl. Atrakcyjnie końcówka sezonu prezentuje się też w salonie ReyJay. Kupujący jeden T-shirt, za drugi zapłaci zaledwie 1 zł.

Zimowe wyprzedaże w sklepach Manufaktury potrwają jeszcze tydzień, dwa, a już teraz można rozpocząć przygotowywanie garderoby do kolejnego sezonu. Wiosenne kolekcje pojawiły się już w salonach Solar, Venezia, Kazar, Taranko, Jackpot Crisca. Wiosnę poczuły też Camaieu, Simple i Mango. Warto jednak zauważyć, że w sklepach tych nowe kolekcje nie do końca wyparły te zimowe, tak więc można połączyć polowanie na okazje z poszukiwaniem nowości.

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Kobiety, które lubią sportowy styl życia, ale nie mają czasu lub chęci na...
W maju Łódź stanie się bezdyskusyjną królową polskiej mody. Znani...
Rada Programowa FashionPhilosophy po długich i burzliwych obradach...
Łódź jest niewątpliwie miastem mody. Już 26 października (niedziela) o...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Wyjątkowy salon fryzjerski oparty o filozofię i produkty marki Kemon. Salon jest niezwykłą miksturą bogatego doświadczenia z nieustanną chęcią rozwoju kunsztu sztuki fryzjerskiej.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.