Podziel sie!

Brave FestivalJuż po raz trzeci do Wrocławia przyjadą najodważniejsze dzieci z całego świata. W ramach międzynarodowego programu BRAVE KIDS (20 czerwca – 3 lipca) w stolicy woj. dolnośląskiego, a także po raz pierwszy poza jej granicami, odbędą się warsztaty dla dzieci z m.in. z Chin, Zimbabwe, Tanzanii, Rumunii i Norwegii.

Tradycyjnie, organizatorzy szukają domów goszczących dla odważnych gości. Projekt BRAVE KIDS jest częścią Brave Festival – festiwalu przeciw wypędzeniom z kultury, który w dniach 2-7 lipca już po raz 8. odbędzie się we Wrocławiu.

 

 

Brave Kids_Final_ft_Joanna_Stoga_2011a_510xTegoroczna edycja BRAVE KIDS toczyć się będzie równolegle we Wrocławiu i po raz pierwszy w Szczecinie. Zaproszonych jest 18 grup z różnych części świata m.in. z Chin, Zimbabwe, Białorusi, Tanzanii, Izraela, Rumuni, Norwegii i Czech. Wrocławskie grupy odbędą warsztaty w klubie Formaty na Muchoborze Wielkim i w namiocie cyrkowym rozstawionym na Brochowie. Zajęcia zakończą się prezentacjami wszystkich grup (22 czerwca). Następnie, 2 lipca, ponad 120 uczestników ze Szczecina i Wrocławia spotka się w dolnośląskich Krośnicach, gdzie wspólnie przygotują spektakl finałowy. Zostanie on zaprezentowany widzom z Krośnic i okolicznych miejscowości, a później także podczas finału 8. edycji BRAVE FESTIVAL „Wtajemniczenia kobiet" we Wrocławiu. Co ważne, dzięki swojemu przedstawieniu oni także przyczynią się do pomocy innym dzieciom rozrzuconym po świecie - jak co roku beneficjentem wydarzenia będzie organizacja pozarządowa Rokpa International niosąca pomoc dzieciom w Tybecie, Nepalu oraz krajach Afryki.

Jednym z najważniejszych elementów BRAVE KIDS jest animacja środowiska lokalnego, dlatego też zaproszone dzieci mieszkają u miejscowych wolontariuszy. Organizatorzy szukają osób, które chciałyby przyjąć do swoich domów dzieci przyjeżdżające do Szczecina w okresie od 20 czerwca do 2 lipca, gotowych zagwarantować tym młodym artystom nocleg, śniadania, kolacje, dowóz na warsztaty i spektakle, a także otoczyć ich opieką i gościnnością (Kontakt ws. zgłoszeń: Małgorzata Korczak, tel. +48 608 096 439, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

- Pobyt dzieciaków w domach goszczących stanowi dla chcących ich przyjąć wolontariuszy lekcję szczodrości, cierpliwości i tolerancji oraz daje możliwość uczestniczenia w bezcennej wymianie kulturowej we własnym domu – mówi Grzegorz Bral, dyrektor Brave Kids.

fot _Florian_Malak_510xOrganizatorzy wierzą, że sztuka potrafi przełamywać i przezwyciężać traumatyczne przeżycia, wyzwolić z niszczących cywilizacyjnych ograniczeń. Dlatego jako podstawowy środek dialogu proponują swoim małym gościom warsztaty artystyczne. Dziecięce grupy artystyczne będą pracować nad wspólnym przedstawieniem, do którego wniosą cząstkę siebie i swojej kultury. Młodzi artyści pod okiem pedagogów poprowadzą dla siebie nawzajem zajęcia artystyczne według zasady „Dzieci uczą dzieci".

Program edukacyjny BRAVE KIDS obejmuje ponadto towarzyszące dziecięcej wymianie Seminarium Brave Kids, szkolenia liderów zespołów, spotkania i debaty z publicznością oraz odwiedziny w lokalnych ośrodkach pomocy społecznej, szpitalach czy przedszkolach, gdzie prezentowane są fragmenty przedstawień zaproszonych grup i prowadzone przez nie krótkie warsztaty.

Na zaproszenie Stałego Przedstawicielstwa RP przy UNESCO projekt BRAVE KIDS zaprezentowany zostanie w lipcu w Paryżu, w głównej siedzibie UNESCO, przed półtora tysięczną publicznością złożoną m.in. z międzynarodowych delegatów  tej  instytucji. Wizyta obejmie również Seminarium BRAVE KIDS angażujące zarówno dzieci, jak i liderów grup.

Głównym organizatorem BRAVE KIDS (i BRAVE FESTIVAL) jest Stowarzyszenie Kultury Teatralnej „Pieśń Kozła" z Wrocławia. Więcej informacji o projekcie BRAVE KIDS na stronie:

http://bravekids.eu

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Kobiety, które lubią sportowy styl życia, ale nie mają czasu lub chęci na...
Wyjątkowy klimat i ciekawe stylizacje. Zobaczcie, co wyczarowały Patrycja...
Znalezienie oryginalnej nazwy dla tworzonej marki to nie lada wyzwanie dla...
Zabawy – te w ogrodach i parkach, w domach, salach i na korytarzach. By...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Centrum Kosmetyki Estetycznej istnieje od 2006 r. i nieustannie cieszy się zaufaniem wśród najbardziej wymagających Klientek i Klientów.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.