Podziel sie!

Fotolia 130559793_SZastanawiałaś się kiedyś po czym można poznać, że związek długo nie przetrwa? Każda z nas, która nie chce narazić się na porażkę, chce poznać wskazówki. Wbrew pozorom jest ich wiele i łatwo je rozpoznać. 

Prawnicy i psychologowie alarmują, że rośnie ilość rozwodów w Polsce. Po czym poznać, że małżeństwo jest skazane na porażkę? Jest kilka wskazówek, które powinny wzbudzić Twoją czujność.

1. Przerażająca cisza

Ciche dni i brak umiejętności rozmawiania na trudne tematy lub ich unikanie jest oznaką, że nie potraficie ze sobą rozmawiać. Życie nie jest usłane różami, sukcesami i dniami pełnymi cierpliwości oraz pogody ducha. Umiejętność rozmowy, nawet na trudne i konfliktowe tematy to podstawa udanego związku. Jeśli wydaje Ci się, że brak sporów i kłótni to oznaka idealnego zgrania, nic bardziej mylnego! 

2. Brak wspólnych elementów

Mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają, ale mało jest przekazów o tym, że muszą być wspólne pasje, zainteresowania, formy spędzania czasu. Inność pociąga, ale na krótko. Ważne są wspólne style życia. Jeśli jeden jest ekstrawertykiem i kocha otoczenie, przyjęcia, wspólne wyjścia, a drugi introwertykiem i najbardziej lubi siedzieć w domu i czytać książki, to trudno te dwa style pogodzić. Sceptycy zaraz powiedzą: ale przecież w życiu chodzi o kompromis! To wyobraź sobie, że nie cierpisz imprez i rozmów z obcymi, wiąże się to dla Ciebie ze stresem i z poczuciem zagrożenia, a druga strona co drugi tydzień od Ciebie tego oczekuje. Ile wytrzymasz?

3. Jedno z partnerów stawia karierę i sukces ponad życie prywatne

Jesteś zachwycona, bo poznałaś człowieka sukcesu, który pnie się po szczytach kariery i zdobywa w świecie zawodowym coraz więcej. Dobrze się zastanów! Z czasem może się okazać, że nowy awans i nowe szkolenie jest od Ciebie ważniejsze. Jeśli sama jesteś nastawiona na taki cel, to możecie wieść świetne życie, ale jeśli życie rodzinne jest dla Ciebie ważniejsze, to pojawi się różnica celów, która prędzej czy później będzie odbijać się na Waszej relacji,

4. Nieudana relacja fizyczna

Mówi się, że seks nie jest w związku najważniejszy. To prawda, ale jeśli go unikacie lub Wasze życie intymne jest nijakie i bardziej przypomina rutynową czynność, to prędzej czy później Wasz związek ucierpi. Większość ludzi ma kłopot z rozmawianiem na tematy intymne, nawet z najbliższym człowiekiem, to mocno odbija się na satysfakcji z życia erotycznego. Często wtedy jeden z partnerów poszukuje wrażeń gdzie indziej. 

5. Brak szcunku względem siebie

Można być na siebie złym, ba nawet wściekłym, ale zawsze trzeba się szanować! Jeśli ktoś traktuje Cię z pogardą, wyśmiewa Twoje wykształcenie, zainteresowania, osobowość, pasje, to uciekaj! Taki związek nie ma racji bytu. Szacunek i tolerancja względem siebie, odmiennych kultur i sposobów zachowania czy zainteresowań to jeden z głównych filarów udanej relacji. Bez tego Wasza relacja nie przetrwa. 

6. Zaufanie

Jeśli partner chce mieć pełnię kontroli nad Tobą, Twoimi mailami, znajomymi, spotkaniami, finansami etc, to nie jest dobra wróżba na przyszłość. Brak zaufania jest jednym z kluczowych elementów związku. Nawet jeśli zdarzało Wam się zawieść czyjeś zaufanie, ważne jest dawanie szansy i budowanie go od nowa. W tym wypadku konieczna jest rozmowa. Brak zaufania zniszczy każdą, nawet najlepiej dobraną parę.

7. Okazywanie emocji innymi kanałami

Wyobraź sobie, że okazywanie uczuć rozumiesz jako przytulanie, wspólne spędzanie czasu, buziak na udany dzień, a ktoś zamiast tego przelewa Ci środki na konto, bo uważa, że to najlepszy sposób okazywania uczuć. Dostajesz wiele, ale tak naprawdę nie to o czym marzysz. Efekt jest taki, że czujesz się niekochana i zaniedbana. Twój partner kompletnie tego nie rozumie, bo jest przekonany, że wysłanie największego bukietu róż do pracy wystarczy. To może Cię rozwścieczyć, bo komunikaje brak zrozumienia Twoich potrzeb. Na dłuższą metę taki model się nie sprawdzi.  

8. Kłamstwo na tle finansowym

Jeśli ukrywacie przed sobą swoje grzeszki finansowe, to prędzej czy później pojawią się kłopoty. Ukryte zakupy na karcie kredytowej lub drogi wypad na narty z kumplami bez wcześniejszych uzgodnień może odbić się na relacji. Lepiej od razu ustalić podział finansów między partnerami: obowiązki i przywileje. Jeśli np. dostaniesz w pracy premię, nie możesz jej ukrywać przed partnerem i wydać tylko na siebie, bo to nie fair. Czy chciałabyś, żeby on zachował się podobnie?

9. Religia i światopogląd

Wiele z nas lekceważy na początku związku podejście do spraw aksjologicznych (wartości). Tymczasem konflikty na tle aksjologicznym są najtrudniejsze do rozwiązania i często dzielą na całe życie. Wyobraź sobie, że Twój partner marzy o wielodzietnej rodzinie, a Ty panicznie nie chcesz mieć dzieci. Jak chcesz rozwiązać ten problem? Możecie kupić sobie psa, ale prędzej czy później on będzie czuł się niespełniony a Ty naciskana. Identyczne kłopoty mogą się pojawić na tle religijnym. Jeśli on jest niewierzący i weźmie ślub kościelny, tylko dlatego, że Ty naciskasz, to zapytaj np. o chrzest dziecka. Może się okazać, że różnica na tle religinym okaże się nie do zniesienia na dłużej.

10. Emocjonalny chłód

Jeśli między Wami brakuje czułości i obojgu Wam ten styl odpowiada, to nie ma problemu. Jeśli jedno z Was żali się, że brakuje w Waszym związku bycia razem, okazywania uczuć, przytulania etc., to nic z tego nie będzie. Z reguły jesteśmy poddani socjalizacji i edukacji w swoim otoczeniu. Trudno nam nagle wejść w inny świat, który zbudowany jest na innej komunikacji. Nie jest to niemożliwe, ale na pewno bardzo trudne i żmudne. To jak zmiana nawyków. 

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Sytuacja, gdy torebki oznaczone metkami najlepszych projektantów ,będące...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Wyjątkowy salon fryzjerski oparty o filozofię i produkty marki Kemon. Salon jest niezwykłą miksturą bogatego doświadczenia z nieustanną chęcią rozwoju kunsztu sztuki fryzjerskiej.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.