Podziel sie!

zdrada 510x„Jak facet chce zdradzić, to zdradzi, wychodząc wyrzucić śmieci." – Tak mawia moja znajoma. Ale... kobiety wcale nie są gorsze.

Jeśli wierzyć badaniom, przeprowadzonym wiosną 2011 roku, do niewierności przyznaje się co najmniej jedna czwarta Polaków.* Ilu trzyma swoje skoki w bok w sekrecie? – Nie wiemy, bo przecież nie ma się czym chwalić... Zdrada jest bezsprzecznie zła i godna potępienia. Wszystkie zdajemy sobie z tego sprawę do czasu, aż same nie znajdziemy się po drugiej stronie. Profesor Zbigniew Lew Starowicz, w swojej skądinąd fascynującej publikacji „O kobiecie", dolicza się 235 motywacji płci pięknej do romansu. Nie przesadzam. Przeszukując czeluści Internetu, sama napotkałam mniej lub bardziej nieudolne tłumaczenia kobiet, które zdradziły, np.: „Mój facet mnie nie zaspokaja", „Poświęca mi za mało uwagi" albo bardziej bezpośrednie „Czy to moja wina, że nowo poznany mężczyzna podziela moją fascynację muzyką orientu i ma piękne ciało?"

Romans i co dalej?

– Zdradziłam mojego chłopaka. Jesteśmy ze sobą już dwa lata, a ja bardzo go kocham. Mimo to zdradziłam go z kimś przypadkowym w klubie – żali się Migotka na jednym z portali. – Mój mąż wyjechał do Holandii. W czasie jego nieobecności mieli mnie „pilnować" jego przyjaciele, żeby on mógł się czuć spokojnie. I tak też się stało... Zdradziłam chłopaka z jego najlepszym przyjacielem – dopowiada Egoistka. Liczne portale internetowe, traktujące o niewierności, to skupiska analogicznych historii. Forumowiczki, nie bez wstydu, opowiadają o swoich życiowych doświadczeniach. Szukają porad, wsparcia i zrozumienia. – Jak się zachować, kiedy już wdałam się w romans? – pyta Marta76. – Boję się mu powiedzieć. Kłócimy się, wiem, że nie jesteśmy idealną parą, ale kochamy się i na pewno nie chcę narażać tego związku na stratę. Chyba nic mu nie powiem. Nie mam pojęcia, jak mam z nim rozmawiać, bo nie jestem w stanie na dzień dzisiejszy powiedzieć, czy będę umiała po tym wszystkim spojrzeć mu w oczy. Mimo tego mojego zachowania i tak kocham go nadal... – W wirtualnym świecie wyznania zdradzających kobiet spotkają się z lawiną bezlitosnych, delikatnie mówiąc, komentarzy. Czy w rzeczywistości zdradzające również są skazane na społeczny ostracyzm? Wydaje się, że niekoniecznie. Niewierne mogą się do swojego występku po prostu nikomu nie przyznać, a i groźba wywózki na gnoju wydaje się być mało prawdopodobna. Dzieląc się swoim grzechem z innymi w sieci, w końcu jednak wyłączymy komputer. Możemy też pogrzebać wyobrażenia o romantycznej miłości albo schować kochanka w szafie. Trudniej jest jednak zapomnieć, że się go tam w ogóle wsadziło.

Nina Czerwonka

* Źródło: „Wprost" nr 6/2011

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Są wygodne, często wyposażone w praktyczne ściągacze czy pojemne...
Jak modnie ubrać swojego mężczyznę?
Dla wielbicielek bielizny o niepowtarzalnych fasonach, przywodzącej na...
Panowie, zaczyna sie wiosna, czas ruszyć do sklepów po zakupy. Moda...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Stylowe miejsce z nastrojowym wnętrzem, profesjonalnymi stylistami, w którym odmienisz swój wizerunek na lepsze.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.