Podziel sie!

mobile 510px_copy_copyMechanizm oszustwa jest prosty, ale konsekwencje straszne. Niektórzy oszukani w Polsce mają do zapłacenia rachunek o wysokości ponad 2500 zł. Warto, więc sprawdzić numer zanim oddzwonisz.

Wyobraź sobie, że w środku nocy lub wczesnym rankiem dzwoni Twój telefon, a Ty nie zdążyłaś odebrać. Większość z nas nie odbiera telefonów w tych porach, więc kreuje sobie w myślach najgorsze scenariusze. Ciekawość i strach powoduje, że bez zastanowienia oddzwaniamy i tu powstaje problem. W czasie, gdy oddzwaniamy uruchamiana jest lawina połączeń i smsów z zagranicznymi operatorami. Taki telefon w afekcie może nas kosztować nawet kilka tysięcy złotych, które trzeba zapłacić. Żaden sąd nas przed tym nie uchroni, bo samodzielnie wybraliśmy numer i oddzwoniliśmy.

Jak się zabezpieczyć?

Doskonałą metodą zabezpieczenia przed tego typu atakami na nasz portfel jest sprawdzanie numerów w internecie. Zajmuje to chwilę, ale sami przyznacie, że warto! Najlepiej sprawdzić początek numeru telefonu. Naciągacze zwykle dzownią np. z numeru +225. Numer celowo do złudzenia przypomina warszawski numer, tak abyśmy odruchowo pomyśleli, że dzwoni ktoś z Warszawy. Tymczasem telefon wykonywany jest z Wybrzeża Kości Słoniowej.

W szczególnie trudnej sytuacji są osoby, który szukają pracy, bo czekają na każdy telefon z przekonaniem, że dzwoni ktoś z ofertą pracy. Zwykle oddzwaniają bez zastanowienia. Lepiej jednak tego nie robić, zwłaszcza, gdy nasz budżet przypomina jeden wielki kredyt i jesteśmy w trakcie poszukiwania stałego zatrudnienia.

Warto też przeliczyć cyfry w numerze telefonu. Zwykle są o jedną cyfrę dłuższe.  

Po Pracy

Co rozwala związki

Wszędzie słyszysz o rozstaniach i rozwodach. Sama obawiasz się o swój...

A Ty kiedy znajdziesz swój Most Bogów?

W życiu każdej z nas może zdarzyć się coś, co w kilka sekund zmieni nasze...

Praca to nie wszystko

Stare folklorystyczne przysłowie głosi: "Bez pracy nie ma kołaczy". Od...

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Ciepłe rękawice na zimę to podstawa. Muszą być wygodne, miękkie i dobrze...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Niezwykła pracownia fryzjerska w samym sercu miasta, w której dominuje profesjonalizm i wyjątkowa atmosfera. Tu kluczem doboru fryzury jest wnętrze i charakter klienta.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.