Podziel sie!

belly-2473 1280Ciągle tyjesz i nie wiesz dlaczego? Mamy dla Ciebie radę!

W ciągu dnia praca, praca, praca. Po pracy obowiązki domowe. My kobiety mamy jeszcze mniej czasu, by zadbać o siebie, niż mężczyźni. W biegu i natłoku obowiązków łatwo stracić kontrolę nad tym co i ile jemy. Zwłaszcza, gdy w trakcie dnia nie jemy, a pod koniec dnia rzucamy się na wszystko, co wpadnie w nasze ręce. Dlatego, jeśli ciągle tyjesz lub Twoje wyniki badań wyglądają coraz gorzej i nie wiesz dlaczego, warto wprowadzić dziennikczek dietetyczny. 

Sprawdź sama siebie

Dzienniczek dietetyczny możesz prowadzić na smartfonie lub w kalendarzu. Ważne, by przez 7 dni spisać swoje nawyki żywieniowe. Możesz zacząć od zapisywania samych dań - bez godzin lub od razu wejść na wyższy level i wpisywać też godziny posiłków. Zapisuj skrzętnie każdą herbatkę, kawkę, jabłko czy przekąski. Pod koniec tygodnia zrób podsumowanie pod każdym dniem i przekonaj się ile czego zjadasz i w jakiej proporcji. Dodaj sobie wartości kaloryczne, a sama zobaczysz dlaczego tyjesz albo dlaczego czujesz się źle. Prowadzenie takiego dzienniczka szybko uświadamia ile jesteśmy w stanie pochłonąć i czy to, co jemy jest zdrowe. Ja dopiero zaczęłam, a już widzę, że będę musiała się ostro tłumaczyć przed sobą samą pod koniec tygodnia. Ja na razie policzyłam pierwszy dzień i wyszło mi 1982 kalorie, z czego większość to same tłuszcze. Jednak już widzę efekt w samym myśleniu o jedzeniu. Bardziej skupiam się na tym jak niezdrowo jem i mam nadzieję, że jutro będzie lepiej. To znaczy nie mniej kalorii, ale mniej tłuszczu :) Na koniec zaprezentuję swoje zapisy dietetyczce i zobaczymy jakie będą wnioski. 

Judyta Kruk

Po Pracy

Co rozwala związki

Wszędzie słyszysz o rozstaniach i rozwodach. Sama obawiasz się o swój...

A Ty kiedy znajdziesz swój Most Bogów?

W życiu każdej z nas może zdarzyć się coś, co w kilka sekund zmieni nasze...

Praca to nie wszystko

Stare folklorystyczne przysłowie głosi: "Bez pracy nie ma kołaczy". Od...

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Zawód kosmetyczki wymaga wykształcenia, wiedzy, chęci ciągłego rozwoju,...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Wyjątkowy salon fryzjerski oparty o filozofię i produkty marki Kemon. Salon jest niezwykłą miksturą bogatego doświadczenia z nieustanną chęcią rozwoju kunsztu sztuki fryzjerskiej.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...