Podziel sie!

humanista 510x_copyMówią, że pieniądze szczęścia nie dają. Wielu z nas myśli jednak inaczej. 

 O eudajmonii pisali już starożytni filozofowie. W najbardziej ogólnym sensie eudajmonia to stan pełnego, racjonalnie uzasadnionego zadowolenia i satysfakcji z własnego życia. Osiągnięcie szczęścia było podstawowym celem każdego rozsądnego człowieka. Dziś w pogoni za pieniędzmi i dobrodziejstwami współczesności zapominamy co to szczęście. Młodzi ludzie już na etapie gimnazjum budują swój system wartości na posiadaniu nowego iPhona, markowych ubrań czy wymarzonych modeli Nike AirMaxów. Nikt z nich nie koncentruje się na tym co sprawia im przyjemność, prawdziwą frajdę i satysfakcję. Każdy goni za dobrymi ocenami, nowymi grami, sukcesami w szkole i poza szkołą. I gdzie w tym wszystkim błogie dzieciństwo? 

Życie bez marek

Gdy chodziłam do szkoły, większość osób nie znała marek. Obracaliśmy się w świecie fartuchów szkolnych i zwykłej odzieży dostępnej w latach 90-tych. Czasem ktoś przyszedł w spodniach Big Star, ale to były pojedyncze przypadki. Nikt nie był wyśmiewany za strój i nikt nie budował swojej pozcyji w szkole w oparciu o posiadanie. Liczyła się prawdziwa przyjaźń, dobra zabawa i pasje. Godzinami wisieliśmy na trzepaku, graliśmy w zbijanego albo w podchody. Po szkole spokojnie każdy z nas znajdował na to czas. Nie musieliśmy się ścigać w posiadaniu butów z nowej kolekcji ani komunikować się na FB. Miło wspominam ten czas. Oceny owszem były dla niektórych ważne i tworzyły wizję świata pod tytułem: masz 5 i 6, będzie z Ciebie gość. Nikt z nas jednak nie ścigał się w posiadaniu dodatkowych lekcji, tenisa i najlepszej znajomości angielskiego. Może potem cierpieliśmy trochę na rynku pracy, ale wpojono nam pewne zasady, których do dziś się trzymamy. Przynajmniej niektórzy z nas. 

Studia pełne marzeń

Większość z nas studiowała. Wytężaliśmy umysły. Niektórzy balowali, inni zdobywali doświadczenia w pierwszej pracy, jeszcze inni siedzieli ambitnie w bibliotekach i spędzali czas z nosem w książkach. Życie szybko weryfikowało marzenia wielu z nas. Ci, co zdobywali pierwsze do świadczenia w pracy, szybciej zostawali prezesami i budzili zazdrość wśród pozostałych. Ci, co balowali, często balują nadal albo wciąż studiują nowy kierunek poszukując siebie. Wśród nich jest całkiem spora grupa takich, którzy po tym jak się wyszaleli, osiągają małe i duże sukcesy każdego dnia i żyją z poczuciem szczęścia. Ci z nosem w książkach, szybko zrozumieli, że sama wiedza to za mało i do dziś próbują nadgonić doświadczenia albo balując, albo zdobywając doświadczenia. Większość z nas pracuje na kilku etatach, prowadzi własne firmy 24 h na dobę i próbuje zmierzać na wierzchołek drabiny zwanej sukcesem...

Prawdziwe szczęście

Nieliczni z nas mogą powiedzieć, że są szczęśliwi i w życiu prywatnym i zawodowym. Dlaczego? Gonimy za pieniędzmi, nowym domem, samochodem, podróżami, tytułami, funkcjami etc. Każdy za czymś innym. Zapominamy o drobnych radościach każdego dnia. Zapominamy cieszyć się z bycia ze sobą i swoimi talentami oraz pasjami. Zapominamy, że przyjaciel, rodzina i bliscy to elementy układanki pod nazwą szczęście. Większość rzeczy robimy, bo trzeba, bo inni tak robią, bo szef kazał. Tymczasem szczęście z pogonią nie ma nic wspólnego. Szczęście to poczucie, że się robi to, co się kocha a przynajmniej lubi. To satysfakcja z tego jakim się jest człowiekiem. To poczucie, że zostało się dobrze wychowanym, że można innym przekazać coś cennego. To umiejętność dystansu do siebie, poczucia humoru, dostrzegania swoich zalet i wad. To umiejętność rozwoju i zadowolenia z każdego małego sukcesu. I tego Wam drodzy Internauci życzę.

... ale się nawymądrzałam ;)

DSD

Po Pracy

Co rozwala związki

Wszędzie słyszysz o rozstaniach i rozwodach. Sama obawiasz się o swój...

A Ty kiedy znajdziesz swój Most Bogów?

W życiu każdej z nas może zdarzyć się coś, co w kilka sekund zmieni nasze...

Praca to nie wszystko

Stare folklorystyczne przysłowie głosi: "Bez pracy nie ma kołaczy". Od...

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Jak dobrze przygotować się na sezon jesienno-zimowy, by móc czerpać z...
Spośród typów urody, najłatwiej rozpoznać właśnie jesień. Gładka i jasna...
To najnowsza propozycja CROPPA na nadchodzący sezon. Dziewczyny w stylu...
W sklepach zaczyna się pojawiać nowa kolekcja Tatuum na jesień i zimę...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Stylowe miejsce z nastrojowym wnętrzem, profesjonalnymi stylistami, w którym odmienisz swój wizerunek na lepsze.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.