Podziel sie!

Fotolia 84828747_SKażdy z nas cieszy się z urlopu. Możemy się wtedy odizolować od pracy, nabrać dystansu do wykonywanych obowiązków i odpocząć. Im dłuższy urlop, tym powrót do pracy jest trudniejszy. Jak przetrwać powrót do pracy?

Dzień wcześniej połóż się wcześniej spać

Dzień przed zakończeniem urlopu połóż się wcześniej spać. Nerwowy poranek nie jest Ci potrzebny, szczególnie w pierwszym dniu pracy po długiej labie. Ustaw budzik i wstań na spokojnie. 

Zjedz dobre śniadanie

Kto powiedział, że pyszne śniadania, bogate w owoce i w lekkie sałatki to domena urlopu? Warto kontynuować tradycję wakacyjną i zjeść rano pożywne i dobre śniadanie, żeby wystarczyło nam energii na cały dzień. Pamiętaj, żeby zabrać ze sobą do pracy drugie śniadanie i przekąski. Twój organizm w czasie urlopu przyzwyczaił się do podjadania, więc zadbaj o regularność posiłków. Nie siedź głodna w pracy!

Zrób listę zadań

Pierwszy dzień w pracy zwykle jest trudny z uwagi na ilość spraw, jakie nawarstwiły się podczas Twojej nieobecności. Warto zatem zrobić rano listę, żeby nie wpaść w panikę i nerwowość. Czytaj powoli mail po mailu i priorytetyzuj wiadomości. Nie na wszystkie musisz odpowiedzieć od razu. Pamiętaj, że Ci, którzy pisali do Ciebie też mają urlop.

Nie wszystko od razu

Nie staraj się pierwszego dnia zrobić wszystkiego. Priorytetyzuj zadania i rozłóż je na kilka dni. Nikt nie powiedział, że po powrocie musisz wszystko zrobić od razu. Skup się na zadaniach, które nie mogą czekać. Pozostałe rozłóż w czasie. Rób plany, zanim zaczniesz działać. 

Nie wpadaj w panikę

Gdy wracasz z urlopu, czekają na Ciebie nie tylko zadania, ale także niewyjaśnione sprawy i często awantury od tych, którzy w tym czasie musieli przejąć Twoje obowiązki. Staraj się nie wpadać w panikę, gdy usłyszysz, że coś zawaliłaś. Zdarza się najlepszym. Powoli wyjaśniaj poszczególne sytuacje. Wykaż się zrozumieniem, dla tych, którzy jeszcze nie zaznali urlopu.  

Spacer przed pracą lub podczas przerwy

W czasie urlopu nasz organizm więcej przebywa na świeżym powietrzu, dlatego powrót do pracy, zwłaszcza do klimatyzowanych pomieszczeń, może przyprawić nas o ból głowy. Żeby temu zapobiec, przejdź się rano do pracy piechotą. Jeśli nie masz takiej możliwości, to w przerwie wyjdź na chwilę i zrób sobie krótki spacer. Rozładujesz stres i dotlenisz swój mózg. 

To tyle dobrych rad. Ja jutro wracam do pracy po urlopie, więc trzymajcie kciuki!

DSD

Po Pracy

Co rozwala związki

Wszędzie słyszysz o rozstaniach i rozwodach. Sama obawiasz się o swój...

A Ty kiedy znajdziesz swój Most Bogów?

W życiu każdej z nas może zdarzyć się coś, co w kilka sekund zmieni nasze...

Praca to nie wszystko

Stare folklorystyczne przysłowie głosi: "Bez pracy nie ma kołaczy". Od...

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Znalezienie drugiej połowy do łatwych nie należy. Statystyki dowodzą, że...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Niezwykła pracownia fryzjerska w samym sercu miasta, w której dominuje profesjonalizm i wyjątkowa atmosfera. Tu kluczem doboru fryzury jest wnętrze i charakter klienta.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.