Podziel sie!

weekend_majowyJakie atrakcje możesz w tych dniach zafundować sobie i swoim najbliższym? Oto kilka ciekawych propozycji.

W tym roku majowe święta przypadają tydzień po Wielkanocy. Jeśli weźmiesz kilka dni urlopu, możesz uzyskać prawdziwy „maraton" wolnych od pracy dni. Spora grupa Polaków postanowiła długi majowy weekend spędzić poza granicami naszego kraju. Jak podaje Travel Trade Gazette Poland (magazyn branży turystycznej) w roku 2011 Polskę na czas majówki opuści dwa razy więcej osób, niż w roku ubiegłym. Kierunkiem naszych podróży będą głównie Włochy (z racji odbywającej się w Rzymie beatyfikacji Jana Pawła II), Francja, Grecja oraz USA. Oczywiście na dwa tygodnie przed weekendem majowym, może być trudno załapać się na tego typu zagraniczne wyjazdy. Ilość ofert na pewno będzie ograniczona. Jednak by podróżować, nie musisz wcale korzystać z usług biur turystycznych. Możesz sama zorganizować podróż swoich marzeń.

Muzyczny weekend

Warto rozejrzeć się za organizowanymi w czasie długiego weekendu koncertami. Ciekawą propozycją wydaje się być dwudniowy (2-3 maja) koncert organizowany we Wrocławiu na Wyspie Słodowej. Pierwszego dnia imprezy pt. „3 - Majówka" wystąpią StarGuardMuffin, Monika Brodka, happysad, Strachy Na Lachy, Myslovitz oraz Kazik Na Żywo, drugiego zaś Fisz/Emade (Tworzywo Sztuczne), Dezerter, Piersi, Dżem, Hey i Coma. Zarówno bilety jednodniowe (w cenie 45 zł), jak i dwudniowe karnety (65 zł) na tę imprezę można nabyć np. w sieci salonów Empik. Inną ciekawą propozycją muzyczną jest odbywający się od 29 kwietnia do 1 maja w Gdańsku „Siesta Festival". Nazwa tego festiwalu, nie bez przyczyny, pochodzi od tytułu audycji („Siesta"), prowadzonej przez Marcina Kydryńskiego w radiowej Trójce. W trakcie imprezy prezentowana będzie na żywo muzyka, którą dziennikarz prezentuje w radio. Koncerty artystów pochodzących z różnych krajów i kręgów kulturowych, będą się odbywały zarówno w budynku Filharmonii Bałtyckiej, jak i w gdańskich klubach muzycznych. Bilety na poszczególne części festiwalu kosztują od 60 do 180 zł. Można je nabyć m.in.: w sieciach sklepów takich jak Empik, Saturn, czy Media Markt.

Dla ciała i dla ducha

Planując swoją „majówkę" warto również przejrzeć oferty najbliższych fitness klubów, czy salonów SPA. Te pierwsze proponują nam w tych dniach tzw. „bloki zajęciowe", w trakcie których, przeprowadzają np. przyspieszony kurs salsy, czy trening fitness, zaprogramowany na intensywne spalanie zbędnych kilogramów (np. warszawski klub Salsa Libre). Drugie zaś przygotowują specjalną „majówkową" ofertę kilkudniowego rodzinnego pobytu, ukierunkowanego przede wszystkim na relaks oraz wspólne spędzanie wolnego czasu. Przebierając wśród ofert salonów SPA warto wybrać te, które oprócz relaksacyjnych zabiegów oraz ciekawych atrakcji, są położone w pięknej okolicy (jak np. bieszczadzki Dwór Kombornia).

Warto też w trakcie majowego weekendu zatroszczyć się, nie tylko o swoje ciało, ale też o umysł i ducha. W tym celu warto wybrać się 3 maja do oddalonego ok. 4 km od Krakowa Dworu w Tomaszowicach, gdzie odbędzie się Kraków Art Expo. To wystawa, podczas której grupa artystów, będzie prezentowała swoje rzeźby, obrazy, grafiki, czy instalacje. Organizatorzy gwarantują wiele atrakcji, np. warsztaty artystyczne czy aukcję charytatywną. Dworek w Tomaszowicach, pochodzący z XIX wieku, wraz z przylegającym do niego, zabytkowym parkiem i kwitnącym ogrodem naprawdę robi wrażenie.

Przedstawione powyżej propozycje są tylko jednymi z wielu atrakcji jakie organizowane są specjalnie z okazji długiego weekendu w całej Polsce i poza jej granicami. Dlatego warto jest się rozejrzeć – z pewnością znajdziesz cos dla siebie! Najważniejsze jednak byś w trakcie długiego weekendu odpoczęła, a do tego niepotrzebne są żadne wymyślne atrakcje. Wystarczy tradycyjnie zabrać koc i urządzić tradycyjną majówkę – oby tylko dopisała pogoda!

Magda Karwat

Po Pracy

Co rozwala związki

Wszędzie słyszysz o rozstaniach i rozwodach. Sama obawiasz się o swój...

A Ty kiedy znajdziesz swój Most Bogów?

W życiu każdej z nas może zdarzyć się coś, co w kilka sekund zmieni nasze...

Praca to nie wszystko

Stare folklorystyczne przysłowie głosi: "Bez pracy nie ma kołaczy". Od...

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

W telewizyjnej stacji TVN można oglądać dokonania dwóch światowych...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Wyjątkowy salon fryzjerski oparty o filozofię i produkty marki Kemon. Salon jest niezwykłą miksturą bogatego doświadczenia z nieustanną chęcią rozwoju kunsztu sztuki fryzjerskiej.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.