Podziel sie!

dieta alkaliczna_510xChciałabyś odzyskać wigor? Czujesz, że apatia i stany depresyjne niszczą ci życie towarzyskie? Dr Robert Young opracował program oparty na spożywaniu produktów alkalicznych, który może ci pomóc.

Głównym założeniem diety alkalicznej jest to, że skoro organizm ludzki jest z natury zasadowy, to pokarmy na których powinno się skupić większą uwagę również powinny być odczynu zasadowego. Człowiek z natury mięsożerny zapomina o tym, że wysoka zawartość białka zakwasza organizm, niestety podobny wpływ na nasz organizm ma często pita hektolitrami kawa, spożywany nałogowo cukier i alkohol bez którego większość z nas nie wyobraża sobie weekendu.

Wyrok: winny jest brak równowagi kwasowo - zasadowej

Głównym warunkiem prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, jest utrzymanie w ryzach tzw. równowagi kwasowo-zasadowej. Niestety obecne przyzwyczajenia żywieniowe i ciągły pośpiech nie wpływają korzystnie na prawidłowe utrzymanie zakresu pH we krwi. Właściwy poziom ph powinien mieścić się w przedziale 7,35 – 7,45. Im wyższe pH, tym większa przewaga składników zasadowych. Zbyt niski lub za wysoki poziom pH w organizmie, może spowodować niemałe spustoszenie i tym samym doprowadzić do wielu poważnych dolegliwości. Listę chorób spowodowanych brakiem równowagi kwasowo - zasadowej należy rozpocząć od chorób serca, alergii, otyłości, zmęczenia i co najgorsze dla każdej kobiety – przedwczesnego starzenia się organizmu.

Dla tych, którzy nie mają silnej woli

To od was zależy jak długo będziecie stosować tę dietę. Jeśli zdecydujecie się na tygodniową kurację oczyszczającą, nic nie ryzykujecie. Przynajmniej pozwolicie chwilowo własnemu organizmowi odpocząć od zbyt dużego natężenia kwaśnego odczynu. Będą i wśród was osoby, którym ta dieta przyniesie jeszcze więcej pożytku. Decydując się na jakąkolwiek dietę, staramy się stosować do ogólnych założeń, ćwicząc tym samym własna determinację i silną wolę.

Jak to bywa na diecie, należy liczyć się z ograniczeniami. Niestety, tu spożywamy tylko produkty mające odczyn zasadowy – czyli alkaliczny. Oczywiście należy pamiętać o głównej zasadzie każdej diety – jemy pięć razy dziennie (nie jemy później, niż 2 godziny przed snem!) i pijemy dużo wody. Aby w pełni wykorzystać dobroczynny wpływ diety alkalicznej, najlepiej dokonać podziału produktów spożywczych, które należy spożywać podczas tej diety.

Lista wybranych produktów:

warzywa i owoce: szpinak, kapusta, brokuły, czosnek, pomidory, awokado, ogórki, pory, cytryna, limonka, grejfruty, jabłka, szparagi, cukinie, zielona fasola, seler, cebula, pietruszka, arbuzy, figi, daktyle, migdały

zdrowa żywność: litry wody, humus, dziki ryż, kiełki, olej z pestek winogron, mleko migdałowe, gryka, Stewia, herbaty ziołowe, oliwa z oliwek itd.

Dlaczego warto?

Piękna cera, zdrowe włosy, stabilna waga, dobry nastrój, lepsza pamięć, wzmocniony system immunologiczny i co najistotniejsze dla leniwych: nie wymaga wzmożonego wysiłku fizycznego. Zaskakuje fakt, że można osiągnąć tak wiele, tylko kosztem zmiany nawyku żywienia.

Anna Dryja

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

O skutkach, tego coraz mniej modnego nałogu wiedzą wszyscy. Z badań...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Niezwykła pracownia fryzjerska w samym sercu miasta, w której dominuje profesjonalizm i wyjątkowa atmosfera. Tu kluczem doboru fryzury jest wnętrze i charakter klienta.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...