Podziel sie!

ksylitolSezon bikini trwa. Każda z nas chce mieć szczupłą sylwetkę i płaski brzuch. Słodkie letnie desery, lody, słodzone napoje nie sprzyjają szczupłej sylwetce, dlatego czas pozanć jeden z sekretów szczupłych ludzi.

Nie od dziś wiadomo, że głównymi winowajcami otyłości i odkładania się tkanki tłuszczowej są cukier, tłuszcz i brak ruchu. Wystarczy odstawić cukier i gotowe! - radzą dietetycy. Łatwo powiedzieć - trudniej zrobić. Osobiście nie wyobrażam sobie np. kawy z mlekiem bez cukru. Bez cukru czuję wyraźny spadek energii, dlatego postanowiłam go zastąpić najlepszą alternatywą. Zanim zdecydowałam się zastąpić cukier ksylitoloem próbowałam np. Stevii. Niestety ani konsystencja, ani smak mnie nie urzekły. Sięgnęłam więc po ksylitol.

Co to jest ksylitol?

Ksylitol to pięciowęglowy organiczny związek chemiczny. Ma działanie przeciwpróchnicze. Zalecany jest diabetykom, ponieważ nie wymaga zbyt dużo insuliny do procesów metabolicznych. Posiada wielkrotnie niższy indeks glikemiczny od glukozy czy sacharozy. Światowa Organizacja Zdrowia nie wprowadziła żadnych ograniczeń ilości dziennych ksylitolu,co oznacza że jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia.

Dodatkowym atutem ksylitolu jest likwidacja płytki nazębnej, która ma szkodliwy wpływ na nasze zęby. Pomaga w leczeniu jamy ustnej zakażonej drożdżakami typu Candida. Oba schorzenia aktywuje cukier w tradycyjnej postaci.  

Jeśli posiadasz w domu psa, to pamiętaj, że dla niego ksylitol może jest bardzo szkodliwy. U psa może nastąpić uszkodzenie wątroby a nawet zgon.  

Ile kosztuje?

Ksylitol powstaje z kory brzozy. Jest zatem zdecydowanie droższy niż zwykły cukier. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę nasze zdrowie i ograniczenie zbędnych kalorii bez odmawiania sobie słodkiej herbaty czy kawy, to warto zapłacić więcej. 250 gram ksylitolu kosztuje od 12 zł do 30 zł. Środek ten jest jednak bardziej wydajny niż cukier, choć konsystencję ma podobną do tradycyjnego cukru. To akurat dla mnie dość ważne, bo jak widzę słodziki w postaci proszku, to jakoś im nie ufam. 

Ksylitol jest jak na razie najlepszą alternatywą szkodliwego cukru. I Wam też polecam.

DSD

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Już najwyższy czas, aby rozejrzeć się za upominkiem na Mikołajki i pod...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Stylowe miejsce z nastrojowym wnętrzem, profesjonalnymi stylistami, w którym odmienisz swój wizerunek na lepsze.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...