Podziel sie!

banany1
Zwykle podawany na ciepło w czekoladzie lub w stanie surowym. Przeczytaj do czego może ci się jeszcze przydać?

Banan z arabskiego oznacza palec. To pyszny i bogaty w wiele składników odżywczych owoc. Posiada węglowodany, błonnik, tłuszcze i białko. Jest cennym źródłem witamin B1, B2 i C, a także potasu, magnezu i selenu. Największymi producentami tych żółtych owoców są Indie, Brazylia, Ekwador, Filipiny, Chiny, Kostrayka i Izrael. Banany mogą nam posłużyć jednak nie tylko do jedzenia. Są doskonałym składnikiem kosmetycznym. Maseczka z banana pomoże ci nawilżyć i wygładzić skórę. Wystarczy, że rozgnieciesz średniej wielkości banana na papkę i nałożysz na twarz i szyję. Dla bezpieczeństwa omiń okolicę oczu i ust. Trzymaj miksturę od 10 do 20 minut na twarzy, a następnie zmyj letnią wodą. Możesz też dodać 2 łyżki jogurtu naturalnego i dwie łyżki miodu. Wymieszaj dokładnie z papką i nakładaj na twarz.

Inne atuty banana

Możesz nabłyszczyć rośliny doniczkowe skórką od banana. Pamiętaj, aby używać do tego wewnętrznej strony skórki. Jeśli masz ogrodnicze zainteresowania, to pewnie zainteresuje cie nawóz ze skórek bananowych. Ze względu na dużą zawartość potasu banany idealnie nadają się do nawożenia ziemi. Wystarczy wysuszyć skórki w czasie zimy, a wczesną wiosną zmielić  i dodać do ziemi. To będzie doskanały nawóz dla twoich roślin. Banan posłuży ci też do zmiękczenia mięsa. Wystarczy, że włożysz go do brytfanny, a mięso będzie kruche i delikatne. Skórka od banana jest też idealnym środkiem czystości dla srebra i skóry. Możesz więc wyczyścić srebrną zastawę, ale też buty skórzane. Wystrczy, że usuniesz wewnętrzną część skórki, a po wypolerowaniu butów, czy srebrnych gadżetów użyjesz ręcznika papierowego i gotowe!

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Spiekłaś się na słońcu? Gdy twoja skóra jest czerwona i piecze, ty możesz...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Centrum Kosmetyki Estetycznej istnieje od 2006 r. i nieustannie cieszy się zaufaniem wśród najbardziej wymagających Klientek i Klientów.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...