Podziel sie!

banany1
Zwykle podawany na ciepło w czekoladzie lub w stanie surowym. Przeczytaj do czego może ci się jeszcze przydać?

Banan z arabskiego oznacza palec. To pyszny i bogaty w wiele składników odżywczych owoc. Posiada węglowodany, błonnik, tłuszcze i białko. Jest cennym źródłem witamin B1, B2 i C, a także potasu, magnezu i selenu. Największymi producentami tych żółtych owoców są Indie, Brazylia, Ekwador, Filipiny, Chiny, Kostrayka i Izrael. Banany mogą nam posłużyć jednak nie tylko do jedzenia. Są doskonałym składnikiem kosmetycznym. Maseczka z banana pomoże ci nawilżyć i wygładzić skórę. Wystarczy, że rozgnieciesz średniej wielkości banana na papkę i nałożysz na twarz i szyję. Dla bezpieczeństwa omiń okolicę oczu i ust. Trzymaj miksturę od 10 do 20 minut na twarzy, a następnie zmyj letnią wodą. Możesz też dodać 2 łyżki jogurtu naturalnego i dwie łyżki miodu. Wymieszaj dokładnie z papką i nakładaj na twarz.

Inne atuty banana

Możesz nabłyszczyć rośliny doniczkowe skórką od banana. Pamiętaj, aby używać do tego wewnętrznej strony skórki. Jeśli masz ogrodnicze zainteresowania, to pewnie zainteresuje cie nawóz ze skórek bananowych. Ze względu na dużą zawartość potasu banany idealnie nadają się do nawożenia ziemi. Wystarczy wysuszyć skórki w czasie zimy, a wczesną wiosną zmielić  i dodać do ziemi. To będzie doskanały nawóz dla twoich roślin. Banan posłuży ci też do zmiękczenia mięsa. Wystarczy, że włożysz go do brytfanny, a mięso będzie kruche i delikatne. Skórka od banana jest też idealnym środkiem czystości dla srebra i skóry. Możesz więc wyczyścić srebrną zastawę, ale też buty skórzane. Wystrczy, że usuniesz wewnętrzną część skórki, a po wypolerowaniu butów, czy srebrnych gadżetów użyjesz ręcznika papierowego i gotowe!

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Choć ma zaledwie 17 lat, jej stylizacje na blogu cieszą się ogromną...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Stylowe miejsce z nastrojowym wnętrzem, profesjonalnymi stylistami, w którym odmienisz swój wizerunek na lepsze.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.