Podziel sie!

Wiem co jem!Chciałabyś pozbyć się kilku kilogramów? A może zbyt często chorujesz? Albo jesteś prawdziwym smakoszem?
Życie jest zbyt krótkie, by odmawiać sobie przyjemności. Jedzmy z głową!

Stuprocentowa kobieta powinna chociaż raz w życiu pojechać do Spa, kupić czerwone szpilki i być na diecie. Wszystkie te trzy punkty powinny sprawiać przyjemność i dwa pierwsze kojarzą się rzeczywiście miło, ale słowo „dieta" niekoniecznie wywołuje uśmiech na twarzy. Jednak dieta rozumiana jako system żywienia, a nie stereotypowe MŻ, może dawać prawdziwą radość. Jak to zrobić? Czyżby nareszcie mistyczna dieta-cud? Nie! Żadnej magii i żadnych cudów - aby lepiej poczuć się we własnym ciele, wystarczy odrobinę pomyśleć.
Nasz organizm przypomina samochód. Kiedy podjeżdżamy na stację benzynową, by zatankować, wybieramy jedną, odpowiednią mieszankę. Marnie skończyłoby się tankowanie diesela ropą zakrapianą benzyną z nutką gazu. Auto smutnie dokończyłoby swojego żywota.
Właśnie tak czuje się nasz organizm, kiedy wrzucamy w niego, cokolwiek się nawinie pod ręką. Musimy pamiętać, że nasze brzuchy to nie worki na śmieci i należy o nie dbać. Oto krótka instrukcja.
Śniadanie: Mówi się, że to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Zgadza się. Wybierając pełnoziarniste pieczywo lub płatki, zapewnimy sobie lepsze trawienie w ciągu dnia. Jeśli jednak do tej pory nie jadałyśmy śniadań, nie powinniśmy rzucać się o 8:00 rano z łyżką na płatki. Nieprzygotowany układ pokarmowy może płatać figle po nagłej zmianie diety.
Drugie śniadanie: Dlaczego je jemy? Dzięki temu za 3-4 godziny obiad będziemy jeść, a nie pochłaniać. Co będzie najlepsze? - Coś, co przygotujemy sobie same. Nie warto opychać się słodkimi, dmuchanymi bułeczkami czy kupioną na mieście zapiekanką. Do zrobienia takiej zapiekanki używany jest zazwyczaj tani, zamawiany hurtem ser, a to oznacza dużą zawartość tłuszczu. Drugie śniadanie powinno być lekkie i nas nie zapychać, dlatego polecamy owoce. Nie trzeba ich specjalnie przygotowywać i są łatwe do spakowania.
Obiad: Cała sztuka polega na tym, by się najeść, a nie objeść. Oczywiście najlepiej jest przygotować obiad samemu, jednak czasami okazuje się to niemożliwe. Przeglądając restauracyjne menu, należy przede wszystkim omijać potrawy wątpliwej jakości - wszelkiego rodzaju mrożone pierogi i odgrzewane kilkanaście razy zupy.  Obiad powinien być zrównoważony. Nie tylko mięso, ale i sałatka.
Kolacja: Jeśli w ogóle jadasz kolacje, powinny one być lekkie. Kiedy śpimy, organizm nastawiony jest na magazynowanie. Pierwszy kęs trafia do żołądka dopiero dwanaście minut po przełknięciu, więc jeżeli zaraz po posiłku pójdziesz spać, to cały posiłek nie zostanie przyswojony przez komórki, tylko odłoży się na ciele w postaci tkanki tłuszczowej.
Nie chodzi o to, by jeść mało i odmawiać sobie radości poznawania nowych smaków. Chodzi o to, aby poznać swoje ciało. Wiedzieć, czego ono potrzebuje, jeść to, co zdrowe, a smakołyki polskiej, tłustej kuchni odstawić do kolejnych świąt.

Daria Dziubecka

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

21 letnia Maria Stępień z miejscowości Niemce /woj. Lubelskie/ została...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Niezwykła pracownia fryzjerska w samym sercu miasta, w której dominuje profesjonalizm i wyjątkowa atmosfera. Tu kluczem doboru fryzury jest wnętrze i charakter klienta.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...