Podziel sie!

Jakie są właściwości orzechów?Orzechy są często wykluczane z diety ze względu na swoją kaloryczność. A szkoda, bo mają dużo cennych właściwości. Sprawdź sama!

Mimo to, kiedy ktoś postawi przed nami paczkę orzechów, nie umiemy się powstrzymać. Najczęściej chrupiemy solone, prażone, z posypką paprykową, oblane miodem, czekoladą lub po prostu wyłupane prosto ze skorupki.
Gdy odezwie się jednak głos rozsądku, odkładamy orzechy na bok i zaczynamy liczyć kalorie. Tymczasem od ich spożywania w rozsądnych ilościach, nie przybędzie ci kilogramów, tylko cennych dla organizmu witamin.
Optymalna dawka orzechów:  możesz jeść kilka dziennie lub 2-3 razy w tygodniu tyle, ile zmieścisz w garści.

Właściwości

Orzechy są w czołówce produktów zapobiegających chorobom serca. Przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych badania dowiodły, że jedzenie orzechów skutecznie chroni przed zawałem i udarem mózgu.
Zmniejszają ryzyko wystąpienia cukrzycy, stąd poleca się je wszystkim, którzy zmagają się z tą chorobą.
Łagodzą też stany depresyjne, ponieważ obniżają ciśnienie tętnicze.


Skład

Prawdą jest, że w 80% orzechy składają się z tłuszczów, co skutecznie zniechęca do ich spożywania. Ale zawierają też błonnik, który sprzyja trawieniu, białko roślinne, magnez, kwas foliowy (bardzo
ważny składnik diety kobiety), witaminę E.

Jaki rodzaj orzechów jest najzdrowszy?

Orzechy włoskie okazały się tymi, które dostarczają najwięcej korzyści naszemu organizmowi, bo zawierają mnóstwo składników odżywczych. Nigdy się ich nie praży, dlatego nie tracą wielu cennych witamin.
Jeśli najdzie cię ochota na małą przekąskę do pochrupania, zamiast chipsów sięgnij
po orzechy. Drzemie w nich prawdziwa siła.

Marta Gadomska

 


O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Nie masz jeszcze dobrego prezentu dla mamy lub siostry? Zajrzyj do...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Stylowe miejsce z nastrojowym wnętrzem, profesjonalnymi stylistami, w którym odmienisz swój wizerunek na lepsze.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...