Podziel sie!

wiem co jemSiedem dni liczenia kalorii.

Na pewno setki razy słyszałyście lub czytałyście o niesamowitych dietach. Wystarczy się ściśle trzymać zasad, a za dziesięć dni będziecie szczuplejsze o 20 kg. Nieprawda! Odchudzanie i tycie to procesy długotrwałe. Najważniejsza jest konsekwencja działania. Niestety, mnie łatwiej zachować ją w codziennym jedzeniu ciast i słodkości. Drogie czytelniczki, specjalnie dla was, przez siedem dni będę opisywała moje zmagania z dietą, aby pokazać, że zasady „Wiem, co jem" przy odrobinie chęci i samozaparcia naprawdę działają. Postaram się udowodnić, że praca, dom i odchudzanie mogą razem współistnieć.

Dzień pierwszy. Poniedziałek. Uzbrojona w determinację, dobre chęci i niezłomną wiarę we własne możliwości wyruszam do kuchni. W głowie powtarzam sobie pytanie: Czy uda mi się w 7 dni schudnąć 2 kg?

Muszę się dobrze przygotować. Zaparzam kawę, pamiętam przy tym, że cukrowi mówimy NIE, ale należę do grona osób, które nie wypiją gorzkiej kawy czy herbaty. Wybieram słodzik i mleko z 0,5% zawartością tłuszczu. Teraz należy ustalić kilka bardzo ważnych spraw. Ile dokładnie ważę? Doskonale zdaję sobie sprawę, że stara dobra przyjaciółka waga odejmuje ok. 5 kg. Czas kupić nową - brutalnie szczerą. Wcześniej przygotowałam sobie tabelkę, w której będę zapisywała posiadany balast. Waga początkowa 66 kg. Cel 58 kg. Wzrost 170 cm. Po co mi takie informacje? Do wyliczenia BMI - wskaźnika masy ciała. Dzięki temu wiem, w jakim przedziale wagowym się znajduję i ile powinnam ważyć, by nie zaszkodzić swojemu ciału. Pamiętajcie o tym! To bardzo ważne, by w szale odchudzania nie zabrnąć za daleko. My, kobiety, zawsze patrzymy na siebie pod kątem krytycznym. Kolejne rubryki to właśnie BMI i samopoczucie.

Jestem gotowa. Czas na śniadanie. Cały dzień nie będzie mnie w domu, więc przygotowuję dużą porcję zupy z otrębów owsianych. Czas gotowania to ok. 5 min. Proporcje zależą tylko od was. Moja porcja to ok. 300 ml mleka i trzy duże, czubate łyżki otrębów. Do smaku dodaję trzy tabletki rozduszonego słodziku i olejek cytrynowy. Najlepiej jest stać przy garnku i co chwilę mieszać, bo ja przez chwilę nieuwagi połowę już brązowo-czarnych otrębów musiałam zdrapywać z dna.

Wychodząc z domu, zabieram ze sobą duży jogurt naturalny. Nie przepadam za jego smakiem, dlatego w podróży zawsze towarzyszy mi słodzik i olejek zapachowy. Zazwyczaj najadam się taką porcją.

Jednak, jak się później okazuje, jeden, nawet duży jogurt, nie jest dobrym pomysłem. Osiem godzin pracy i czuję, że żołądek przykleja mi się do kręgosłupa. Na moje nieszczęście godzina 21 nie jest już porą na kolację, więc przyznaję, zgrzeszyłam, zjadając kotlet z piersi z kurczaka. Niby to tylko kurczak, ale i tak zbyt późno. Jutro za nic w świecie nie zrobię takiego błędu!

 Daria Dziubecka

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Rarytas dla prawdziwych łakomczuchów od Marty.
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Centrum Kosmetyki Estetycznej istnieje od 2006 r. i nieustannie cieszy się zaufaniem wśród najbardziej wymagających Klientek i Klientów.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.