Podziel sie!

zouk Po zumbie, zambie, salsie, bachcie i tańcu brzucha przyszła kolej na nowość w clubach fitness. Zouk to egzotyczna i wybuchowa dyscyplina rodem z Karaibów.

Taniec zouka to żadna nowość we Francji. Tam trenuje się go od blisko 30. lat. W Polsce był kompletnie nieznany do jednego z odcinków "You Can Dance". Zouk wywodzi się z wysp karaibskich i niektórzy ściśle kojarzą go z Lambadą, która miała swego czasu wielu fanów na całym świecie. Zouk to przede wszystkim nie tylko taniec, ale też kultura muzyczna. Rytmiczna muzyka mająca swoje korzenie na francuskojęzycznych wyspach Gwadelupa i Martynika zyskała popularność w latach 80. XX wieku. Współczesny zouk jednak znacznie się różni od tego z poprzedniego wieku. Widoczne wpływy muzyki reggae, elektronicznej muzyki tanecznej czy calypso pozwalają na szeroką dowolność kroków i figur.

Dwa style, dwa światy

Zouk można podzielić na dwa podstawowe style. Pierwszy z nich to "zouk love". Jak sama nazwa wskazuje, polega na wykonywaniu elastycznych płynnych i seksownych ruchów do wolniejszych rytmów muzycznych. Można go trochę porównać do rumby, jeśli chodzi o wrażenia estetyczne. Drugi styl to "zouk beton". Polega na szybszych i energicznych ruchach i kojarzony jest głównie z okresem karnawału.

W zależności od rejonu świata wyróżniamy także inne formy tego tańca, takie jak brasilian zouk, lambazouk, soulzouk, afrozouk i lyrical zouk. Jest zatem w czym wybierać. Taniec zouk wykonuje się w parze, dlatego jest idealną propozycją do dobrej zabawy we dwoje. Partnerzy często stykają się ze sobą na poziomie bioder, a tempo może być różne - w zależności od muzyki. To taniec, którego krok tańczy się w rozliczeniu "slow-quick-quick", co oznacza, że pierwszy krok jest wykonywany dwa razy wolniej, niż kolejne. Ruch wychodzi od biodra, a nie od górnej części ciała jak np. w salsie. Zouk zyskuje na popularności wśród tancerzy, ponieważ nie wymaga lat pracy i ćwiczeń, aby wykonać kroki podstawowe. Jest przy tym niezwykle zmysłowy i efektowny. To idealny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i poprawy kondycji fizycznej oraz koordynacji ruchowej. Zajęcia mogą zbliżyć cię do partnera i pozwolą nabrać gracji.

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Miesiące przygotowań, prób, nauka poloneza a przede wszystkim wyszukanie...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Stylowe miejsce z nastrojowym wnętrzem, profesjonalnymi stylistami, w którym odmienisz swój wizerunek na lepsze.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.