Podziel sie!

Monika DendaWspółcześnie za damski sport uznać można nie tylko poranny jogging czy cotygodniowy aerobik. Dziś form aktywności dla pań jest znacznie więcej, a jedną z najciekawszych okazuje się coraz bardziej popularny taniec brzucha.

Stary, ale jary

Tę formę rekreacji zna praktycznie każdy, mało kto jednak decyduje się ją uprawiać. Dlaczego? Głównie przez to, że na pierwszy rzut oka zwinne wciąganie brzucha i zamaszyste wibrowanie bioder wydaje się niemożliwe do ogarnięcia dla przeciętnej przedstawicielki płci pięknej. Historia tańca brzucha sięga czasów bardzo dawnych. Odkryto go bowiem już jakieś kilka tysięcy lat temu. Na jakiś czas zupełnie o nim zapomniano, teraz natomiast ponownie wraca do łask. Na przestrzeni wieków, niezależnie od panujących realiów, zawsze zaś był on traktowany jako „wyzwalacz" kobiecości. Falujące, damskie ciało wzbudzało emocje wśród panów i zazdrość pozbawionych zdolności rytmicznych pań. Seksowne ruchy uwydatniają kształt figury, symbolizują płodność oraz witalność.

Korzyści niezliczone!

Taniec brzucha uczy gracji i subtelności. Specyficzne poruszanie się, jakiego wymaga owa dyscyplina, pozwala paniom puścić wodze fantazji i w pełni uwolnić drzemiącą kobiecość. Powabu dodają wyraziste i pewne gesty wykonywane rękoma oraz dłońmi. Badania wykazały, że aktywność ta ma również znaczący wpływ na zdrowie. Przede wszystkim ciało jest odprężone, nabiera jędrności, wzmacnia się, a w rezultacie staje się bardziej wytrzymałe na wszelkiego typu urazy. Ponadto mięśnie nie są napięte, poprawia się postura, a także wzrasta poziom endorfiny, czyli hormonu szczęścia. Poza oczywistym oddziaływaniem na okolice brzucha i bioder, taniec sprawia, że silniejsze stają się pośladki, łydki, stopy i uda. Szybkie i dynamiczne ruchy okazują się złotym środkiem na eliminację zbędnych kalorii. Zatem, talia osy gwarantowana! Lekarze potwierdzają też skuteczne działanie tańca na bóle natury reumatycznej. Co więcej, jest to świetna forma walki ze skoliozą. Często tę formę tańca poleca się w okresie ciąży, gdyż wkładany w ruch wysiłek ogromnie zwiększa siły witalne i rozciąga ciało. Prócz efektów widocznych gołym okiem istnieją też inne, ukryte zalety takie, jak chociażby pozytywne działanie na sferę psychiczną. Regularnie oddająca się szaleńczym pląsom kobieta wyzbywa się bowiem wszelkich kompleksów, stając się bardziej pewna siebie i atrakcyjna.

Anna Waliłko

 

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Każda z nas marzy o pięknym i śnieżnobiałym uśmiechu. Dziś rozmowa z...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Stylowe miejsce z nastrojowym wnętrzem, profesjonalnymi stylistami, w którym odmienisz swój wizerunek na lepsze.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...