Podziel sie!

beznadziejny sportowiecPróbowałam już chyba wszystkiego, ale nic do mnie nie trafia. Stawiam wyzwanie fitness clubom z całej Polski!

Historia zaczęła się jeszcze w przedszkolu. Zero talentu i chęci do sportu. Najpierw szaleńczy zjazd na sankach zakończony rozwalonym nosem i krwotokiem. Potem drugie podejście saneczkowe z koleżanką i wjazd prosto na drzewo. Stwierdziłam sanki - to nie dla mnie. Przerzuciłam się na narty, ale przygoda długo nie trwała, bo w czasach mojego dzieciństwa narty były z ZSRR lub RFN, a ich technologia pozostawiała wiele do życzenia. Pierwszy zjazd i pierwsza narta złamana. Jak mawiają "złej baletnicy...". Ogólnie należę do istot nadpobudliwych ruchowo, ale nie przekładało się na efekty w szkole. Traumatyczne wrażenia z zajęć korekcyjnych skutkują do dziś skoliozą z czymś tam jeszcze, o czym wolę nie wiedzieć.

Przygód ciąg dalszy

Lekcje pływania kończyły się wiecznym zapaleniem pęcherza i innymi animozjami. Pływać do dziś nie potrafię. Po lekcjach na basenie pojawiła się iskra nadziei - przyszła moda na aerobic!!! Szaleństwo, szybka muzyka i rytmiczne ruchy wykonywane w rytm słów: "jeszcze 10!" Zgłosiłam się nawet na ochotnika na prowadzenie, ale skończyło się wezwaniem pogotowia ze względu na zbyt wysokie tętno. Bieganie... - lepiej nie pytajcie, ale jak dobiegłam w ogóle do mety cało, to uważane było za szkolny cud. Pojawiła się pasja do tańca - balet, towarzyski i ludowy. Tu zapał szedł w parze z koordynacją i umiejętnościami. Jednak mimo dobrych rokowań na światowej scenie, kariera legła w gruzach wraz z zapaleniem stawów. Potem nastąpiła długa przerwa od lekcji w-f i innych pozalekcyjnych sportowych wariacji. Po kilku latach znów powróciły magiczne lekcje w sali sportowej lub w razie aury na boisku - z widownią. Pierwszy mecz piłki ręcznej. Polubiłam ten sport, gdy trafiłam pierwszego w życiu gola. Szaleństwo jednak nie trwało długo, gdyż okazało się, że to był samobój... No cóż. Na swoje usprawiedliwienie powiem, że w meczu padły tylko dwa gole i oba były samobójcze, a tylko jeden należał do mnie.

Z racji wzrostu nauczyciele upatrywali szanse w koszykówce, jednak poziom agresji, jaki ten sport we mnie wzbudzał był tak duży, że mogłam być jedynie obserwatorem. Za to siatkówka okazała się pasją przez kilka lat.

Nuda i słomiany zapał

W liceum pokutowało zwolnienie z lekcji w-f. Pojawiła się zadyszka i tzw. cherlactwo pospolite. I tak właściwie trwa po dziś dzień. Próbowałam siłowni, bieżni, joggingu i różnych zajęć. Ewenementem był rower, bo jak się okazało mam problem z jazdą na rowerze po latach. Kończyło się różnie, ale najgorsze jest to, że coraz mniej czasu pozostaje na jakikolwiek sport. I jak tu się zmobilizować i nie mieć awersji do sportu? Niektóre nawet mi się podobały: zdrowy kręgosłup, fit ball czy indorwalking, ale z braku czasu, fatalnych efektów w postaci omdleń itp. oraz szybkiego znudzenia - do dziś nie znalazłam sportu, który by mnie pasjonował. Stawiam wyzwanie wszystkim clubom w Polsce, jeśli któryś jest w stanie walczyć z największym leniuchem i cherlawcem, to czekam!!! Ważna informacja: jest coś co mi wychodzi! Leżenie na macie. A tak serio taniec, hula-hop i joga dla początkujących dają radę.

Judyta

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Lato 2013 upłynie pod znakiem szortów. Najlepiej zaopatrzyć się w nie...
Choć dres stał się niemal symbolem niektórych grup społecznych lub miast,...
Najnowsza kolekcja Pumy zachwyca kolorem i funkcjonalnością. Obejrzyj...
Bikini, klasyczny dwuczęściowy a może jednoczęściowy? Wybór jest trudny,...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Wyjątkowy salon fryzjerski oparty o filozofię i produkty marki Kemon. Salon jest niezwykłą miksturą bogatego doświadczenia z nieustanną chęcią rozwoju kunsztu sztuki fryzjerskiej.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.