Podziel sie!

Jak dbać o pędzle?Czego używać do mycia pędzli? Jak często to robić? Jak je suszyć? Dowiedz się!

Częstotliwość mycia pędzli

Pędzle przeznaczone do użytku prywatnego myje się raz w tygodniu oprócz pędzla do korektora, tonera i pędzla do podkładu – te czyści się po każdym użyciu. Pędzle wykorzystywane w profesjonalnych salonach należy dezynfekować po każdej klientce.

Czego używać do mycia pędzli?

Pędzle myjemy w misce ciepłej wody z dodatkiem delikatnego szamponu lub płynu do kąpieli dla dzieci.

Jak myć pędzle?

Nie moczymy skuwek ani rączek pędzli, bo mogą się rozkleić. Myjemy pędzel do momentu, w którym nie będzie się z niego sączyć brudna woda. Myjąc pędzle, nie rozpłaszczajmy ich włosia, ponieważ to je deformuje i niszczy. Z pędzli do pudru i różu odciskamy wodę. Robimy to, przesuwając palcami w poprzek włosia. Pędzle w gabinetach kosmetycznych czyści się, spryskując je specjalnym płynem i pozostawiając do samoistnego wyschnięcia albo wycierając w płatek kosmetyczny lub ręcznik.

Suszenie pędzli

Pędzle suszymy w pozycji leżącej, nie pionowej, bo do skuwki może przedostać się woda, czego skutkiem najprawdopodobniej będzie rozklejenie się pędzla oraz wypadnięcie włosia. Suszymy je z dala od kaloryfera czy słońca. Jeżeli musimy wysuszyć szybko pędzel suszarką, trzymajmy ją przynajmniej pół metra od włosia.

nikt_wielki_ona

 

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Po niektórych zabiegach kosmetycznych może czekać Cię przykra...
Pisaliśmy już dla Was o tym, jakie kolory i jakie makijaże pasują...
Gładka, porcelanowa cera, popielaty odcień oczu i włosy o popielatym...
Typ Królewny Śnieżki, czyli bardzo jasna cera, ciemna oprawa oczu, ciemne...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Stylowe miejsce z nastrojowym wnętrzem, profesjonalnymi stylistami, w którym odmienisz swój wizerunek na lepsze.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.