Podziel sie!

blondPomimo, iż każda z nas zdaje sobie sprawę, że nad fryzurami oglądanych modelek i aktorek pracują całe sztaby specjalistów, nieustannie marzymy o gęstych włosach, lśniących niczym tafla Morza Karaibskiego. Frustracja i rozczarowanie wzrasta, jeśli natura obdarzyła nas włosami suchymi, które żadną miarą nie przypominają fryzury Jennifer Lopez. Czy to jednak oznacza, że jesteśmy bezradne?

Suche włosy powodem do zmartwień

Choć mogłoby się wydawać, że suche włosy (a zwłaszcza sucha skóra głowy) są zaletą, bo przecież nie trzeba ich tak często myć, potrafią one jednak sprawić mnóstwo kłopotów. Skóra głowy narażona jest na swędzenie i łuszczenie się, a same włosy na zniszczenia i wygląd przypominający siano. Jeśli dołożymy do tego częstą stylizację - nieszczęście murowane. Aby więc uniknąć bliskiego spotkania z nożyczkami, lepiej zawczasu zadbać o odpowiednią pielęgnację włosów.

Zmień nawyki

Włosy teoretycznie nie wymagają mycia częstszego niż raz na tydzień. Warto jednak zastanowić się, ile przez ten tydzień osiądzie na nich kurzu i całego miejskiego brudu. Dlatego najlepiej myć włosy co drugi dzień, nawilżającym szamponem przeznaczonym do pielęgnacji włosów suchych i zniszczonych, najlepiej nie zawierającym silikonów. Po każdym umyciu absolutnie obowiązkowa jest odżywka do włosów o właściwościach silnie regenerujących i nawilżających. Maskę do włosów, na przykład Garnier z serii Fructis, zaleca się stosować zazwyczaj raz na tydzień, ale suche włosy potrzebują jej częściej, nawet 2-3 razy w tygodniu.

Pomimo konieczności maksymalnego nawilżania włosów, nie wolno przesadzić z ilością stosowanych kosmetyków. Możemy wówczas przeciążyć włosy i osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego (choć nie da się „przenawilżyć" włosów, to nadmiar kosmetyków na skórze może doprowadzić do przyblokowania ujść cebulek włosów, osłabienia ich, a w konsekwencji – wypadania włosów).

Trochę silikonów

Choć w podstawowej pielęgnacji nie są wskazane, to w przypadku włosów suchych świetnie sprawdzi się spray, zawierający wygładzający silikon lub jedwab do włosów z jego domieszką. Silikon bowiem wygładzi włosy, dzięki czemu będą się łatwiej rozczesywać, zatrzyma również wodę wewnątrz włosa oraz nada im zdrowy, lśniący wygląd. Jednak bezwzględnie należy pamiętać, że nadmiar silikonu szkodzi i absolutnie nie może on być składnikiem wszystkich używanych przez nas kosmetyków.

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Dziś prezentujemy pierwszy z serii materiał o cenach. Dla niektórych może...
O tym, że w tym sezonie stawiamy na kolor karmelowy piszą wszyscy znawcy...
Dziś pierwszy z cyklu pakiet Must Have dla Was. Co królować będzie w tym...
Typ Królewny Śnieżki, czyli bardzo jasna cera, ciemna oprawa oczu, ciemne...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Wyjątkowy salon fryzjerski oparty o filozofię i produkty marki Kemon. Salon jest niezwykłą miksturą bogatego doświadczenia z nieustanną chęcią rozwoju kunsztu sztuki fryzjerskiej.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...