Podziel sie!

mikrodermabrazjaSzukasz sposobu na usunięcie oznak upływu czasu na twojej skórze? A może potrzebujesz czegoś, co pomoże wyraźnie spłycić trudne do usunięcia rozstępy czy blizny? Polecamy mikrodermabrazję.

Zabieg ten jest w pełni bezpieczny. Mikrodermabrazja polega na mechanicznym złuszczeniu warstwy naskórka. Możemy jej poddać nie tylko twarz, ale także brzuch, czy inną partię naszego ciała. Nie musisz się martwić, że zabieg ten może być zbyt intensywny, bo kosmetyczka lub kosmetolog dobierze dla ciebie odpowiednia moc i głębokość złuszczania oraz ustali liczbę i częstość wykonywania zabiegów. Po mikrodermabrazji skóra jest jaśniejsza, wyraźnie jędrniejsza i gładsza w dotyku.

Dwa najczęściej wykonywane w salonach kosmetycznych rodzaje mikrodermabrazji to mikrodermabrazja diamentowa i korundowa. Oba typy zabiegu przynoszą te same rezultaty. Jedyną różnicą jest sposób, w jaki urządzenia wykonują złuszczenie naskórka. Mikrodermabrazja diamentowa polega na przesuwaniu po skórze ścierającej diamentowej głowicy przymocowanej do ssącej rurki działającej jak miniaturowy odkurzacz. Natomiast w mikrodermabrazji korundowej martwy naskórek usuwany jest ze skóry przy pomocy uderzeń strumienia mikronizowanych kryształków glinu. Końcówka przyrządu do tego rodzaju mikrodermabrazji ma dwa otwory: jeden wypuszcza z dużą prędkością strumień kryształków, a drugi służy do wsysania złuszczonego naskórka.

Dla kogo i za ile?

Mikrodermabrazja jest idealna dla osób z łojotokiem, trądzikiem pospolitym zaskórnikowym, z rozszerzonymi porami, prosakami, czy też osób z z przebarwieniami lub uszkodzeniami posłonecznymi skóry. Tego typu zabieg można wykonać także w celu zmniejszenia blizn i rozstępów oraz usunięcia drobnych zmarszczek. Mikrodermabrazję odradzamy osobom z uszkodzoną ciągłością skóry, ze skłonnością do bliznowców (keleoidów), z tendencją do pękania naczyń krwionośnych, trądzikiem różowatym, trądzikiem krostkowym, trądzikiem ropowiczym, a także osobom z zakażeniem wirusowym (opryszczka, brodawki), grzybiczym, czy bakteryjnym. Zabiegu temu nie powinny się poddawać osoby z nowotworami, naczyniakami jamistymi, po zabiegach chirurgicznych w obrębie części ciała poddawanej mikrodermabrazji (do 2 miesięcy) oraz po terapii przeciwtrądzikowej lekami zawierającymi izotretynoinę (np. Roaccutane). Mikrodermabrazja może trwać od kilkunastu minut do nawet 2 godzin. Długość trwania zabiegu zależy od części ciała, na jakiej naskórek jest poddawany złuszczaniu. Orientacyjny koszt zabiegu w salonach kosmetycznych waha się od 70 do 160 zł.

Anna Ankowska

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Nie masz jeszcze dobrego prezentu dla mamy lub siostry? Zajrzyj do...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Stylowe miejsce z nastrojowym wnętrzem, profesjonalnymi stylistami, w którym odmienisz swój wizerunek na lepsze.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...