Podziel sie!

mezoterapiaWśród wielu zabiegów kosmetycznych, dostępnych w salonach kosmetycznych, mezoterapia cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jakie efekty przynosi i jak wygląda zabieg?

Mezoterpia bezigłowa to jedna z rewolucji technologicznych na rynku kosmetycznym. Ta bezinwazyjna nowoczesna metoda odmładzania skóry jest doskonałą alternatywą dla operacji plastycznych i mezoterapii igłowej. Do najważniejszych efektów mezoterapii zalicza się regenerację skóry, poprawę napięcia skóry, wygładzanie zmarszczek i ich redukcja, zmniejszenie cellulitu, poprawa owalu twarzy, poprawa krążenia, dotlenienie i nawilżanie skóry. Najlepsze efekty przynosi seria zabiegów. Co do ciągłości takich zabiegów, opinie kosmetologów są różne. Jedni zalecają ok. 6-10 zabiegów w odstępach co 2, 3 tygodnie. Inni radzą wykonywać serię 5-10 zabiegów, co kilka dni.

Jak to działa?

Aparat, którym wykonuje się mezoterapię emituje fale radiowe, które zastępują tradycyjną igłę lub skalpel. Fala elektromagnetyczna zmienia przepuszczalność bariery ochronnej naskórka i błony komórkowej, która otacza komórki skóry. W tym właśnie tkwi największy sukces mezoterapii bezigłowej. Nawet najlepszej jakości kremy, maski i iine produkty kosmetyczne nie docierają do głębokich warstw skóry. Przyczyną tego jest wierzchnia warstwa rogowa, która blokuje dostęp do głębokich powierzchni. Mezoterapia bezigłowa poprzez elektropolację pozwala na głębokie działanie. Efekty osiąga się za pomocą dwóch głównych czynników: prądu impulsowego elektroforezy i silnie odmładzających produktów odżywczych. Zabieg mezoterapii bezigłowej zwiększa sześciokrotnie zdolność skóry do wchłaniania substancji.

Dla kogo?

Wskazania do mezoterapii to m.in. zmarszczki, zwiotczenia skóry, słabo ukrwiona i sucha cera oraz niedotlenienie. Właściwie każda z was, która nie ma przeciwwskazań może zdecydować się na mezoterapię bezigłową. Przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu jest ciąża, uczulenie i nadwrażliwość na prąd galwaniczny, nowotwory, gorączka, rozrusznik serca, epilepsja, infekcja skórna w obrębie miejsca zabiegu, dermatoza, stan ropnego zęba, świeża ekstrakcja zęba, zapalenie migdałów, rana w skórze, trądzik różowaty i pospolity aktywny, a także świeża opalenizna. Jeśli kosmetolog, mimo ostrego stanu zapalnego skóry, namawia cię na mezoterapię, "uciekaj, gdzie pieprz rośnie". Albo nie jest fachowcem, albo bardziej zależy mu na zyskach, niż na twojej skórze.

Czy tylko twarz poddaje się mezoterapii?

Mezoterapię można stosować do różnych części ciała. Zabiegi regenerujące zazwyczaj wykonywane są na twarzy, ale też w innych rejonach ciała. Popularne są zabiegi na biust i ramiona. Mezoterapia bezigłowa służy też modelowaniu ciała i rozbijaniu tkanki tłuszczowej. Przy pomocy najskuteczniejszej obecnie fosfatydylocholiny, stosowanej do tzw. lipolizy, można pozbyć się tkanki tłuszczowej. Zabieg odchudzający można oczywiście połączyć z napinaniem skóry. Przy pomocy aparatu można także stosować składniki zmniejszające rozstępy i ujędrniąjące skórę brzucha. Mało osób wie, że mezoterapię bezigłową stosuje się też na wzrost włosów. Sprawdza się to w przypadku osłabienia wzrostu włosów, wypadania sezonowego, a także profilaktycznie i kondycjonująco na zupełnie zdrowe włosy. To zabieg bezbolesny, choć w trakcie może pojawić się lekkie mrowienie. Zobacz nasz film o mezoterapii bezigłowej.

Danuta Studencka-Derkacz

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Tegoroczny, wiosenno-letni sezon zapowiada się naprawdę gorąco! Po srogiej...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Niezwykła pracownia fryzjerska w samym sercu miasta, w której dominuje profesjonalizm i wyjątkowa atmosfera. Tu kluczem doboru fryzury jest wnętrze i charakter klienta.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.