Podziel sie!

500_manicureNależysz do grona osób, które chcą mieć gładkie, jaśniejsze i wyraźnie młodsze dłonie? Jeśli tak, to powinnaś skorzystać z zabiegu nałożenia parafiny na skórę dłoni.

Zabieg ten pomaga odżywić skórę dłoni oraz wzmocnić paznokcie, poprawiając wyraźnie ich wygląd. Kąpiel parafinowa może trwać od kilkunastu minut do godziny, a jego cena waha się od 30-70zł.

Co to jest parafina?

Parafina jest materiałem wykorzystywanym w produkcji świec. Z chemicznego punktu widzenia to węglowodór nienasycony, uzyskiwany podczas destylacji ropy naftowej. Dzięki temu, że zawiera dużo naturalnych substancji, m.in. natłuszczających, rozgrzana parafina wpływa na skórę natłuszczająco, wygładzająco, a także nawilżająco i pojędrniająco.

Jak wygląda zabieg?

Na samym początku kosmetyczka lub kosmetolog rozpyla na nasze dłonie mgiełkę płynu do dezynfekcji skóry. Następnie wykonuje się delikatny peeling, który usuwa martwy naskórek. Po oczyszczeniu dłoni z resztek użytego kosmetyku, na skórę nakładany jest krem lub mleczko odżywcze, które sprawi, że nasza skóra stanie się aksamitna w dotyku. Aby krem lub mleczko lepiej się wchłonęły wykonuje się przyjemny masaż dłoni, a po nim na naszą skórę nakładana jest maska odżywcza. Tak przygotowane dłonie zanurzane są kilka (3-5) razy w specjalnej wanience wypełnionej roztopioną parafiną. Wkładając ręce do wanienki poczujesz lekkie, łagodne i przyjemnie ciepłe przepływanie parafiny pomiędzy palcami. Towarzyszące temu odczucie można porównać do zanurzenia dłoni w ciepłym, rzadkim kisielu. Po takiej kąpieli nasze ręce są rozluźnione, zrelaksowane i gotowe do kolejnego etapu zabiegu. Gdy parafina na nich zastygnie, zostaną szczelnie owinięte folią kosmetyczną lub włożone do foliowych rękawic, by chronić je przed utratą ciepła. Następnie na dłonie nakłada się bawełniany ręcznik lub rękawice z przyjemnego w dotyku materiału i pozostawia je w cieple przez około 20 minut. Po upływie tego czasu z naszych dłoni zostaje zdjęty opatrunek oraz resztki zastygłej parafiny. Zabieg kończy nałożenie kremu do rąk.

Przeciwwskazania do kąpieli parafinowej rąk:

grzybica,

drożdżyca,

zanokcica,

łuszczyce,

brodawki,

choroby skóry i paznokci,

alergia na parafinę i pochodne parafiny,

egzema,

świeże rany i blizny,

przerwana ciągłość skóry.

 

Anna Ankowska

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Internautki ją uwielbiają. Z cieni do powiek, szminki i pędzli potrafi...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Niezwykła pracownia fryzjerska w samym sercu miasta, w której dominuje profesjonalizm i wyjątkowa atmosfera. Tu kluczem doboru fryzury jest wnętrze i charakter klienta.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.