Podziel sie!

plecyZuzanna Gułaj pracuje w klubie fitness Dynami we Wrocławiu, gdzie jako fizjoterapeutka wykonuje masaże egzotyczne i gorącymi kamieniami. Dziś opowie wam o różnicach między różnymi masażami.

Gorące kamienie na topie!

Reklama w różnych mediach sprawiła, że wśród wielu masaży właśnie te gorącymi kamieniami cieszą się największym zainteresowaniem. Nie każdy jednak wie co właściwie oznacza ta nazwa. - Masaż gorącymi kamieniami wykonuje się przy pomocy specjalnych kamieni bazaltowych. Bazalt ma takie właściwości, że dobrze akumuluje ciepło - mówi Zuzanna Gułaj. Do jednego takiego zabiegu wykorzystuje się od 30 do 50 kamieni wulkanicznych. - Każdy masażysta ma swoją technikę wykonywania takiego zabiegu, ale powinien się on dzielić na 3 fazy: adaptacyjną, masaż właściwy i okład- mówi Gułaj. Kamienie na samym początku są nagrzewane, co zdobywa serca wszystkich zmarzluchów. -Są panie, które wolą, żeby kamienie były cieplejsze, ale można też masować zimnymi kamieniami. To zależy od indywidualnych upodobań klientek - komentuje Gułaj. Masaż gorącymi kamieniami to zabieg relaksujący, który jako jedyny dociera do tkanek głębokich. Wnika do wnętrza i pomaga w zakwasach i chorobach stawów. Nie mogą jednak z niego korzystać osoby z nadciśnieniem, chorobami skóry (egzemy, wysypki, alergie, siniaki, otarcia) oraz takie, które poparzyły się na solarium. W trakcie masowania powinno się omijać wszelkie brodawki i wypukłe wypryski. Ojczyzną masażu jest Tajlandia. - Podczas masażu ważna jest muzyka relaksacyjna, ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że 9 na 10 osób i tak rozmawia w trakcie zabiegu - śmieje się Zuzanna. To wspaniały sposób na stres i przeciążone stawy. Masaż trwa od 35 minut do 1,5 godziny.

Egzotyka

Masaż egzotyczny ma w sobie elementy masażu hawajskiego i azjatyckiego. To jeden z najstarszych w historii masażu rytuałów. Masażysta do ich wykonania wykorzystuje nadgarstki, przedramiona i łokcie, co sprawia że masaż jest bardziej intensywny. - To masaż dla osób, które potrzebują bodźca do działania. To masaż całego ciała, któremu towarzyszy muzyka hawajska i olejki eteryczne o zapachu kokosa, cytryny i limonki - opowiada Gułaj. Taki zabieg trwa od 50 minut, a najczęściej korzystają z niego osoby młodsze i panie, które chodzą na zajęcia fitness.

 

Inne masaże

Jeśli ktoś, oczekuje mocnego wrażenia dotykowego, to powinien wybrać się na masaż klasyczny. Taki masaż można wykonywać zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej. Główny nacisk kładzie się tu na mięśnie przykręgosłupowe. Celem takiego zabiegu jest przede wszystkim usunięcie zbędnych produktów przemiany materii z mięśnia. Dodatkowe atuty masażu klasycznego to: aktywizacja i uelastycznienie kręgosłupa.  

Na te i inne masaże m.in. masaż klasyczny, antycellulitowy, izometryczny i sportowy możesz się wybrać m.in. do klubu Dynami we Wrocławiu. Zobacz pełną ofertę tutaj!

Z Zuzanną Gułaj rozmawiała Danuta Studencka-Derkacz

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Wybór odpowiedniego prezentu dla ukochanej mamy, może być nie lada...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Centrum Kosmetyki Estetycznej istnieje od 2006 r. i nieustannie cieszy się zaufaniem wśród najbardziej wymagających Klientek i Klientów.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...