Podziel sie!

500_permamentnyW Internecie krąży wiele stereotypów na temat makijażu permanentnego. Opinie co do tego zabiegu są bardzo różne. Jedni zachwalają i cenią sobie możliwości, jakie daje taki zabieg. Inni piszą o bólu i szybko znikającym efekcie. Gdzie tkwi prawda?

Aby napisać obiektywnie o makijażu permanentnym trzeba zasięgnąć opinii osób, które zdecydowały się na ten zabieg. Nie będzie to jednak dostateczna informacja na temat make-up-u trwałego. W zależności od poziomu odczuwania bólu każda kobieta znosi inaczej sam zabieg. Jednym znieczulenie całkowicie pomaga, a inni nawet po znieczuleniu skarżą się na ból. Częstym powodem takiego bólu jest strach przed samym zabiegiem. Podobnie jest z trwałością efektu, ale ta uzależniona jest już od sprzętu, z którego korzysta kosmetolog i linergista. Co do zadowolenia klientek z efektów pod kątem estetycznym, to także zależy od wielu czynników. W dużym stopniu niedokładna komunikacja między klientką i profesjonalistą i brak konkretnych wytycznych co do tego jak ma wyglądać makijaż stanowi duży czynnik niezadowolenia z efektu. Stąd najczęściej klientki żalą się na zbyt ciemny kolor i źle dobrany kształt.

Jak dobrać właściwego eksperta?

Sprawdź, jakie certyfikaty posiada osoba, która będzie na trwale malować twoją twarz. Ważny jest także poziom wykształcenia takiej osoby. Zobacz jak długo zajmuje się makijażem permanentnym. Poszukaj opinii klientek danego studia kosmetycznego. Coraz więcej początkujących kosmetyczek kupuje profesjonalny sprzęt, którego nie umie obsługiwać. Skutkiem takiego działania wiele kobiet jest niezadowolonych i zniechęca później otoczenie do pozytywnej decyzji o zabiegu. Zalecamy też przyjrzeć się jak wygląda osoba wykonująca zabieg. Jeśli widzisz, że jej makijaż trwały wygląda jest zbyt przerysowany i wygląda nienaturalnie zastanówcie się czy warto u takiej osoby wykonać zabieg. Zanim zdecydujesz się na make-up trwały, zapytaj eksperta o radę. Zapytaj o konsekwencje, ból, o ewentualne koszty dodatkowe, jakie poniesiesz. Postaraj się uzyskać rzetelną informację, to też pozwoli ci ocenić wiedzę i profesjonalizm kosmetologa. Uważaj na pułapkę cenową. Niska cena kusi, ale często może świadczyć o słabej jakości sprzęcie i krótkim efekcie. Zanim zdecydujesz się na makijaż permanentny, rozważ wszystkie za i przeciw.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz nasz film i wywiad z linergistą i kosmetologiem Agnieszką Zielińską z salonu La Beaute:

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Carinii odznacza się nie tylko włoskim pierwiastkiem stylu, ale także...
Spośród typów urody, najłatwiej rozpoznać właśnie jesień. Gładka i jasna...
Typ Królewny Śnieżki, czyli bardzo jasna cera, ciemna oprawa oczu, ciemne...
Pisaliśmy już dla Was o tym, jakie kolory i jakie makijaże pasują...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Wyjątkowy salon fryzjerski oparty o filozofię i produkty marki Kemon. Salon jest niezwykłą miksturą bogatego doświadczenia z nieustanną chęcią rozwoju kunsztu sztuki fryzjerskiej.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.