Podziel sie!

WEAVE lookbook_SS_2017_22_mniejszeKobieta pełna sprzeczności. Raz melancholijna, raz drapieżna, innym razem niemalże neurotyczna. Zmienna piękność dnia, ale i piękność nocy. Kobieta WEAVE to koktajl inspirowany życiem wyjątkowych kobiet - Fridy Kahlo, Catherine Deneuve i Marleny Dietrich.

Po co sięgać do tak odległych czasom współczesnym wzorcom przy tworzeniu kolekcji? Czy nie lepiej kierować się sztywnym zasadom dyktowanym przez sezony w modzie i światowe wybiegi? Zapewne taka droga byłaby łatwiejsza, ale WEAVE wybiera po prostu kobietę i jej naturę. Postawiona na piedestale z jej wszystkimi zaletami i słabościami, wyjątkowa i charakterystyczna. Nigdy sztampowa. Kolektyw projektancki WEAVE nie bez kozery osadza swoją kolekcję w historii związanej ze sztuką, filmem i życiem tych trzech wielkich artystek. Frida Kahlo, z jej charakterystycznym wizerunkiem, zamiłowaniem do eklektyzmu w sztuce, którą tworzyła i z kolorową fantazją w kreowaniu swojego wizerunku. Marlena Dietrich, Błękitny Anioł czarnego ekranu, admiratorka szerokich spodni palazzo i niezapomniany, mroczny głos. Wreszcie, Catherine Deneuve, sensualna, momentami eteryczna, obiekt westchnień i niezapomniana w roli Severine w filmie Louisa Bunuela, "Piękność dnia". Konstrukcja kolekcji podporządkowuje się poszczególnym porom dnia i nocy, choć nie dyktuje kobiecie, co i gdzie nosić. Wiosenno-letnie WEAVE rozbudowuje się od oszczędnych form do bogatych, dramatycznych konstrukcji i bogatych tkanin.

Buduarowe sukienki z jedwabiu, czy w wersji rozbielonego różu czy też smoliście czarne można nosić solo lub też zestawiać je z bardziej zabudowanymi modelami. Jeśli w kolekcji pojawiają się plisy to nie w postaci klasycznych solejek, tylko pod postacią wytwornych garniturów w bieli i czerwieni. Zabudowane sukienki z koronek okazują się być prowokująco uwodzicielskie z ich graficznymi przezroczystościami. Koronki w kolekcji to nie tylko te linearne czarne ażury. To zaczerpnięte wprost z dzikiego ogrodu róże, zwielokrotnione w przeskalowanym, dwuwarstwowym bomberze, zadziornie przycięte w wysoko taliowanych dzwonach, delikatnie orientalne w sukience z kimonowo krojoną górą i wreszcie intensywnie kwiatowe w wieczorowej, długiej sukni.

Kolejny, wyrazisty element kolekcji to aplikowane na kamizelkę, kopertową spódnicę czy sukienkę kolorowe frędzle, ręcznie prute z kwiecistej tkaniny. W kolekcji pojawiają się także delikatne koraliki, które gustownie inkrustują

górę męskiej w kroju kamizeli. Tkaniny w kolekcji "Belle de Jour" to przede wszystkim jedwabie pod postacią lekkiego muślinu i strukturalnego żakardu, cienka wełna, duże spektrum koronek, welur pod postacią drobnych kropek na jedwabnej bazie czy też delikatna bawełna. Kolekcja na sezon wiosenno-letni 2017 jest dostępna w butiku WEAVE na ul. Śniadeckich 17, a także na stronie internetowej www.madebyweave.com Wypożyczenia kolekcji koordynuje showroom Limelight, mieszczący się przy ulicy Siennej 89/2.

Ceny plasują się w przedziale od 750 PLN do 5500 PLN.

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Oksybrazja to zabieg kosmetyczny, który jest coraz bardziej popularny...
Chcesz wyglądać oryginalnie, niebanalnie i w dobrym guście? Kupuj ubrania...
Baletki, zwane też balerinami mają tyle samo fanek, co szpilki. Od kilku...
Na pierwszy rzut oka kolekcja Yang Du na jesień/zimę 2011 przywodzi na...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Stylowe miejsce z nastrojowym wnętrzem, profesjonalnymi stylistami, w którym odmienisz swój wizerunek na lepsze.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.