Podziel sie!

Fotolia 113067972_SNa studia decydowałam się w 2002 roku, gdy paleta kierunków nie była jeszcze tak bogata, jak dziś. Jednak jak mówią – nigdy nie jest za późno na zmianę profesji!

Gdy podejmowałam decyzję o wyborze studiów, wszyscy radzili: wybierz prawo, zarządzanie, medycynę lub psychologię. Na szczęście szłam za głosem serca. Wybrałam studia aktorskie, kulturoznawstwo i politologię. Wszystkie trzy na liście z gatunku: co Ty będziesz po tym robić!?! Ostatecznie skończyłam politologię na specjalnościach dziennikarstwo i komunikacja społeczna, marketing polityczny oraz drugi kierunek: filozofię – komunikację społeczną. Studia były dla mnie przyjemnością i frajdą. Do egzaminów podchodziłam z ciekawością, na które pytanie trafię i czy przypadkiem nie zawiodę swoich profesorów. Nigdy przez myśl mi nie przeszło: że nuda, że po co mi to, że to mało praktyczne. Po studiach magisterskich napisałam pracę doktorską, którą obroniłam i odnalazłam swoją kolejną pasję w życiu: dydaktyka i projektowanie gier dla uczestników szkoleń i studentów.

Już w trackie studiów pracowałam jako dziennikarka i prezenterka, potem jako PR-owiec, dziś jako menedżer. Uwielbiam swoją pracę, a gdy lubisz to, co robisz, to nie pracujesz. Równolegle rozwijałam pasję modową. Nie! Nie chodzi o to, że łaziłam po galeriach handlowych i śledziłam co nowego w tym tygodniu. Czytałam o modzie, uczyłam się szyć i projektować, jeździłam na targi mody i pokazy. Poznawałam projektantów mody i pisałam o modzie. Odkrywałam świat mody od środka: od procesu tworzenia kolekcji, przez marketingowe projektowanie marki, po współpracę z mediami i showroomami. Poznawałam nowe kolekcję na dużo wcześniej, niż przeciętny użytkownik rynku modowego. Nauczyłam się biznesowego podejścia do branży fashion m.in. systemów projektowania sprzedaży, zamówień, lokacji produktów i kreacji marketingowych.

Z myślą o osobach, które kochają modę stworzyłam kierunek studiów podyplomowych Projektowanie marki w branży modowej w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. To studia stworzone dla wszystkich, którzy kochają modę i chcą o niej wiedzieć więcej. Projektowanie marki to umiejętność określenia DNA marki, znajomość kolekcji, znajomość tkanin i umiejętność dopasowania ich do klienteli i marki, umiejętność współpracy z showroomami, mediami, agencjami, ale też znajomość poszczególnych elementów kolekcji damskiej, męskiej i dziecięcej. To kierunek skrojony na miarę osób pracujących w butikach, działach marketingu w branży fashion oraz dla osób, które chcą otworzyć własną marką.

Wykładowcami są fachowcy z branży fashion: Linda Parys – fotograf i stylistka, założycielka Fu-Ku Concept Store & Studio Fotograficzne we Wrocławiu - pierwszego we Wrocławiu miejsca zrzeszającego polskie marki modowe; Katarzyna Sekścińska – od 10 lat związana z branżą fashion jako menedżer; Tomasz Jakowienko – projektant mody, Paula Papińska – menedżer i visual merchandiser marki Zara czy Agnieszka Pająk – specjalistka od PR i social mediów.

W ramach studiów przewidujemy wyjazd na Targi Mody, po to by pokazać słuchaczom jak wyglądają takie wydarzenia i jak nawiązywać tam kontakty biznesowe, które w przyszłości mogą zaowocować.

Więcej o kierunku studiów znajdziecie tu.

Zapraszam serdecznie wszystkich, którzy mają prawdziwego bzika na punkcie mody i chcą się rozwijać.

Na koniec chcę napisać wszystkim, którzy nie mogą się odnaleźć w aktualnej pracy: nigdy nie rezygnujcie ze swoich pasji! Czasami los zdecyduje, że będziecie pracować w miejscu, które nie zawsze będzie Waszym marzeniem, ale to nie przeszkadza w rozwijaniu pasji po pracy. Warto!

Danuta Studencka-Derkacz

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Chciałabyś zacząć regularnie ćwiczyć, ale nie wiesz co wybrać? Oto mini...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Centrum Kosmetyki Estetycznej istnieje od 2006 r. i nieustannie cieszy się zaufaniem wśród najbardziej wymagających Klientek i Klientów.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...