Podziel sie!

kolory_ktore_nie_pasujaWiesz jakie barwy najczęściej nie pasują do urody Polek? Jeśli nie, to przeczytaj!

Częstotliwość występowania typów kolorystycznych w Polsce

Najrzadziej spotykanym typem urody na terenie naszego kraju jest wiosna. Również rzadko, ale nie tak jak wiosnę, widujemy panią jesień. Częściej natomiast zimę. A najczęściej – panią lato.

Barwy wiosenne

Ze względu na to, że wiosen jest u nas jak na lekarstwo, najgorzej wyglądamy właśnie w ich kolorach, tj. ciepłych i czystych. Są to np. brzoskwiniowy, pistacjowy, seledynowy czy limonkowy. Jeśli chodzi o biżuterię najlepiej zrezygnujmy z turkusów. Zróbmy to, gdy nie należymy do wiosennego typu urody. Farbowanie włosów na kolor złotego blondu to dosyć ryzykowne rozwiązanie, kiedy nie jesteśmy wiosnami.

Czerń, czysta biel

Zaryzykujmy stwierdzenie, że najwięcej ubrań produkuje się o czarnej lub o śnieżnobiałej barwie. O tych kolorach zwykło się myśleć jako o uniwersalnych. Jednak z tym jest inaczej.

Czerń nie należy do zbyt twarzowych barw. Pasuje tylko zimom. Innych posmutnia czy wyostrza im zmarszczki. Źle komponuje się z większością typów kolorystycznych. Jest dla nich za mocna, przez co przytłumia im urodę. Na rzecz innych, ciekawszych, a przede wszystkim lepiej oddających urodę kolorów radzimy z niej zrezygnować.

Czysta biel to kolor, który dodaje lat. Dobrze wygląda jedynie u zim. Ale nie martw się, jeśli lubisz ową barwę. Ma ona bowiem wiele odcieni. Każdy więc znajdzie jakiś dla siebie. Latom polecamy biel porcelanową, jesieniom – koloru kości słoniowej, a wiosnom mleczną lub jaśminową. Ta ostatnia subtelnie wpada w zieleń. Teraz już wiesz, że wybierając suknię ślubną czy białą koszulę nie musisz decydować się na śnieżną biel, która jest zarezerwowana dla zim. Pamiętaj o tej wiedzy!

Pomarańcz

Modny ostatnio oranż też nie jest dla wszystkich. Odpowiada tylko ciepłym typom urody, tj. wiośnie oraz jesieni. Wiosna wybiera czyste i delikatne pomarańcze, jesień natomiast – przełamane średniej bądź wysokiej intensywności. Jeśli nie należysz do ww. typów kolorystycznych, wystrzegaj się tego koloru. Chłodne typu urody, czyli lata i zimy lepiej będą wyglądać w różach.

Złoty

Złota barwa ubrań, jak i również taka biżuteria, także mogą być drażliwe. Z kolorem tym podobnie jest do pomarańczowego. Zimnym typom kolorystycznym nie wpisuje się w paletę. Z tym, że im bardziej jest błyszcząca, tzn. wiosenna, tym gorsza. Matowa należy do palety jesiennej. Lata i zimy powinny wybierać kolor srebrny.

Co zrobić, kiedy nie chcemy porzucać czerni lub innej barwy, która nie do końca nam pasuje?

Nośmy ją w dolnych partiach ciała, na nogach, w postaci spodni, spódnicy czy rajstop lub na stopach, za sprawą butów czy skarpetek. Możemy nosić taki kolor także w detalach, np. na lamówce. Miejmy jednak na uwadze by taka brawa nie przyćmiła nas.

nikt_wielki_ona

kolory_ktore_nie_pasujaKolory od lewej do prawej:
kość słoniowa, seledynowy, pomarańczowy, mleczny,
czarny, turkusowy, limonkowy, złoty,
porcelanowy, pistacjowy, brzoskwiniowy, jaśminowy. 

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Tej jesieni każda sylwetka znajdzie dla siebie odpowiedni krój spódnicy....
Jeśli lubisz układać puzzle i jesteś fanką ciekawych wzorów to z pewnością...
Dziś pierwszy z cyklu pakiet Must Have dla Was. Co królować będzie w tym...
W tym tygodniu w sklepach H&M pojawiły się pierwsze propozycje na...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Centrum Kosmetyki Estetycznej istnieje od 2006 r. i nieustannie cieszy się zaufaniem wśród najbardziej wymagających Klientek i Klientów.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.